30 Mart 2023 - Hoş geldiniz

LÜTFÜ SAVAŞ’TAN ”İSTİFA” AÇIKLAMASI: ”10 BELEDİYE BAŞKANI DA İSTİFA ETMELİ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » LÜTFÜ SAVAŞ’TAN ”İSTİFA” AÇIKLAMASI: ”10 BELEDİYE BAŞKANI DA İSTİFA ETMELİ”

Eklenme : 24.02.2023 - 5:13

LÜTFÜ SAVAŞ’TAN ”İSTİFA” AÇIKLAMASI: ”10 BELEDİYE BAŞKANI DA İSTİFA ETMELİ”

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin en fazla etkilediği illerin başında gelen Hatay’da, çok sayıda bina yıkıldı, binlece yurttaş evsiz kaldı.

Kentte yeterli önlemlerin alınmaması, denetim konusunda eksik kalınması sebebiyle eleştirilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın istifa edip etmeyeceği merak konusu oldu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, HaberTürk kanalında gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı.

“10 BELEDİYE BAŞKANI DA İSTİFA ETMELİ”

Mehmet Akif Ersoy’un “İstifa edilmesi gerekiyor mu, siz düşünüyor musunuz?” sorusuna “Ben istifa edeceksem 10 belediye başkanı da istifa etmeli” yanıtını verdi.

Savaş, şöyle konuştu:

“Şehir şu an o kadar zor durumda ki bırakıp kaçmak olmaz. İlçelerin yetkisi 9 yıldır bende değil. İstifa etmesi gerekirse herkesin etmesi lazım. Ben istifa edeceksem, 10 belediye başkanı da etmeli.”

“Neden en büyük yıkım Antakya’da oldu?” sorusuna da yanıt veren Savaş, “Burada tek bileşen belediye değil. Bunun hesabı verilecekse herkesin vermesi lazım. Yaralarımızı sardıktan sonra ben her aşamayı anlatayım”

İLGİLİ HABER:

FELAKETİN GÖRÜNMEYEN YÜZÜ: ÇADIRLARDAN, YEMEK KUYRUKLARINDAN, KÖYLERDEN YÜKSELEN ÇIĞLIKLAR…

EYLEM KAYA EROĞLU DEPREMİ, YARATTIĞI SORUNLARI, YALNIZ KALAN BÖLGEDEKİ İNSANLARI VE ONLARIN HÂLÂ YARDIM BEKLİYORUZ DİYE YERİ GÖĞÜ İNLETEN ÇAĞRILARINI, BUNDAN DA ÖTESİ DEVLETİN SICAK ELİNİ YANLARINDA HİSSETME TALEPLERİNİ DİNLERKEN ÖFKELENİYORSUNUZ. DAHA ÖNCEKİ DENEYİMLERE BAKARAK FELEKETİ BÜYÜTEN, ALTINDAN KALKILMAZ HALE GETİRENLERDEN YİNE HESAP SORULMAYABİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜKÇE BU ÖFKENİZ ARTIYOR..BÜTÜN BUNLARI BİR ŞEBEKE HALİNE GELMİŞ BELLİ YAPILARIN BU FACİADAN DA KENDİLERİNİ UNUTTURARAK ÇIKACAKLARINI GÖRDÜKÇE ”BU DEFA BÖYLE OLMAMALI” DİYORSUNUZ..OLMAMALI…

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları