MACRON SARI YELEKLİLERİN PROTESTOLARI İÇİN SORUMLULUĞU ÜZERİNE ALDI ”YANLIŞ YAPTIM.” DEDİ, TÜRKİYE’DE AKP SÖZCÜSÜ OLAYLARI YORUMLAYAN GAZETECİLER İÇİN BAKIN NELER SÖYLEDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » MACRON SARI YELEKLİLERİN PROTESTOLARI İÇİN SORUMLULUĞU ÜZERİNE ALDI ”YANLIŞ YAPTIM.” DEDİ, TÜRKİYE’DE AKP SÖZCÜSÜ OLAYLARI YORUMLAYAN GAZETECİLER İÇİN BAKIN NELER SÖYLEDİ

11.12.2018 - 20:29

MACRON SARI YELEKLİLERİN PROTESTOLARI İÇİN SORUMLULUĞU ÜZERİNE ALDI ”YANLIŞ YAPTIM.” DEDİ, TÜRKİYE’DE AKP SÖZCÜSÜ OLAYLARI YORUMLAYAN GAZETECİLER İÇİN BAKIN NELER SÖYLEDİ

Fransa Cumhurbaşkanı Macron dün Sarı Yeleklilerin temsilcileriyle aynı masada bani uluştu, talepleri dinledi ve ardından yaptığı açıklamada sorumluluğu üzerine aldığını belirterek ekonomik sıkıntı içerisindeki kitlelerin durumlarını iyileştirme sözü verdi.

Yani demokrasinin kuralları işleyen bir ülkede, haklı taleplerini ortaya koyanlar, yöneticileri tarafından ciddiye alındılar.

Sonuç, eylemler bundan sonra devam etse bile ülkeyi idare edenler tehditle, şiddetle bunları bastırmaya çalışmadan önce protestocuları karşılarına alıp ”Ne istiyorsunuz?” diye sordular.

Ya Türkiye’de?

AKP Sözcüsü Ömer Çelik‘ten yandaşların hedef gösterdiği FOX TV sunucusu Fatih Portakal hakkında konuştu.

Ömer Çelik, FOX TV ve Fatih Portakal hakkında, “Bunlar televizyon kanallarının böyle yağmalanmasını mı istiyorlar?” dedi.

Ömer Çelik, “Bazı medya kuruluşları çok kolay sokağa çağırıyorlar. Her ne olursa olsun vandalizm ile demokrasi bir arada yaşamaz. Ortada çok karmaşık bir durum var. Başka bir şeye dönüştürmeye çalışıyorlar. Mevcut hükümetin hedef alındığından bahsediliyor. Bu çağrıları masum çağrılar olarak görmüyor ve güçlü bir şekilde kınıyoruz.

Bunlar televizyon kanallarının böyle yağmalanmasını mı istiyorlar? Unutmamak gerekir ki ortada bir toplumsal talep değil, vandalizm var. Haklı tepkiler var. Yakın bir şekilde takip edeceğiz. Yargı yolu açık.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Fatih Portakal, dün akşam FOX TV’de ana haberi sunarken Fransa’da gerçekleşen ‘Sarı Yelekliler’ eylemi hakkında “Hadi bakalım, barışçıl bir eylem için zamları protesto edelim. Doğalgaz zamlarını. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak sokağa korkudan, endişeden? ‘Dayak yerim’ vesaire. ‘Hakkımı arayacağım ama ne yaparım, başım derde girer mi girmez mi?’… Kaç kişi çıkar Allah aşkına söyler misiniz? İşte bu şekilde toplumsal muhalefeti, bireysel ve toplumsal muhalefeti baskı altına almaya, yıldırmaya çalışıyorlar. En doğal hak ama malesef uygulanamıyor. Fransa olmuş, Türkiye olmuş çok da fark etmiyor açıkçası.” yorumunda bulunmuştu. Fatih Portakal’ın yorumunu, yandaş basın “sokağa çıkma çağrısı” olarak algılamış, Portakal’ı provokatörlükle suçlayıp hedef göstermişti.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :