MAFYA LİDERİ ALAATTİN ÇAKICI TAHLİYE EDİLDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » MAFYA LİDERİ ALAATTİN ÇAKICI TAHLİYE EDİLDİ

16.04.2020 - 8:40

MAFYA LİDERİ ALAATTİN ÇAKICI TAHLİYE EDİLDİ

Çete lideri Alaattin Çakıcı, Yeni İnfaz Yasası kapsamında hükümlü bulunduğu Ankara Sincan Cezaevi’nden tahliye edildi.

Mafya lideri Alaattin Çakıcı, Yeni İnfaz Yasası kapsamında hükümlü bulunduğu Ankara Sincan Cezaevi’nden tahliye edildi. Çakıcı’ya cezaevi çıkışında avukatları, ailesi ve yakın arkadaşları eşlik etti.

Organize suç örgütü lideri Çakıcı, 16 Temmuz 2016 tarihinde Edirne’den Bolu F Tipi Cezaevi’ne, buradan da 2017 yılında Kırıkkale’nin Keskin ilçesindeki F Tipi Cezaevi’ne nakledilmişti. Çakıcı, 13 Ağustos 2018 tarihinde ise Sincan Kapalı Cezaevi’ne nakil olmuştu.

Bilindiği gibi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 23 mayıs 2018’de cezaevinde rahatsızlandıktan sonra hastaneye kaldırılan yeraltı dünyasının ünlü ismi Alaattin Çakıcı’ı ziyaret ederek tespih hediye hediye etmiş ve o görüntüleri de sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Yine o tarihte MHP lideri Devlet Bahçeli, yaptığı af açıklamasıyla gündeme gelmişti. MHP lideri, “Ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?” ifadelerini kullanmıştı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :