27 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

MAHKEMEDEN SPUTNİK TÜRKİYE’NİN ”GREV DURDURULSUN” TALEBİNE RET

Ana Sayfa » GÜNCEL » MAHKEMEDEN SPUTNİK TÜRKİYE’NİN ”GREV DURDURULSUN” TALEBİNE RET

Eklenme : 01.09.2023 - 10:07

MAHKEMEDEN SPUTNİK TÜRKİYE’NİN ”GREV DURDURULSUN” TALEBİNE RET

Rusya’ya bağlı haber ajansı Sputnik’te temel hakları için Türkiye Gazeteciler Sendikası’nda (TGS) örgütlenen, ardından da işten çıkarılan 24 gazetecinin grevi sürüyor.

Sputnik İstanbul İrtibat Bürosu Müdürü Maksim Durnev, Sputnik Ankara Büro Temcilcisi Elena Kochetkova ve Rossiya Segodnya (Sputnik)  Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı Türkiye İrtibat Bürosu, TGS aleyhinde dava açtı.

İstanbul 4. İş Mahkemesi, Sputnik yönetiminin bu isteğinin reddine karar verdi. 24 Ağustos tarihinde verilen kararda, şu ifadeler yer aldı:

“Davacı işveren, davalı tarafından alınan grev kararının yasal süreler dikkate alınmadan alındığını, greve ilişkin bildirimin ayrıca Ankara İrtibat bürosuna greve ilişkin bildirim yapılmadığını iddia etmiş ise de tüm dosya kapsamına göre ihtiyati tedbir kararı verebilmek için gerekli olan “haklılığın yaklaşık ispatı” şartının dosyadaki mevcut delil itibarıyla henüz mevcut olmadığı, kaldı ki davanın “Grevin Kanun Dışı Olduğunun Tespiti” davası olması, ihtiyati tedbirin ise bir geçici hukuki koruma türü olması, davanın niteliği itibarıyla, uyuşmazlığın esasını çözer mahiyette tedbir kararı verilemeyeceği cihetiyle; 6100 Sayılı Kanunun 389 ve devamı maddesindeki şartları taşımayan “Grevin Tedbiren Durdurulması Talebinin” reddine karar verilerek hüküm tesis edilmiştir.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları