MALTEPE’DE UTANÇ: SAYDIRMAM ZORBALIĞI. SANDIK SAYIM KURULUNUN SAYIMI HIZLANDIRMAK İSTEMESİNE TEPKİ GÖSTEREN MHP VE AKP’LİLER SAYIM ALANINA TOPLUCA GİRDİLER.

Ana Sayfa » GÜNCEL » MALTEPE’DE UTANÇ: SAYDIRMAM ZORBALIĞI. SANDIK SAYIM KURULUNUN SAYIMI HIZLANDIRMAK İSTEMESİNE TEPKİ GÖSTEREN MHP VE AKP’LİLER SAYIM ALANINA TOPLUCA GİRDİLER.

12.04.2019 - 21:48

MALTEPE’DE UTANÇ: SAYDIRMAM ZORBALIĞI. SANDIK SAYIM KURULUNUN SAYIMI HIZLANDIRMAK İSTEMESİNE TEPKİ GÖSTEREN MHP VE AKP’LİLER SAYIM ALANINA TOPLUCA GİRDİLER.

Maltepe’de devam eden oy sayımında AKP’li ve MHP’lilerin salona girmesi nedeniyle gerginlik yaşandı.

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş yaşananları sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu:

Maltepe İlçe Seçim Kurulu’nun, Sandık Sayım Kurulu sayısını ve sayımı hızlandırmak istemesine tepki gösteren MHP ve AKP’liler, sayım alanına topluca girerek çalışmaları durdurdu.

Bunun üzerine Özel Harekat duruma müdahale etti ve salona girdi. Şu an sayım yapılamıyor.

Bir grup AKP ve MHP’linin Maltepe’deki oy sayım alanına girip HAKİMLERİ ALENEN TEHDİT ETMESİ üzerine başlayan gerginlik duruldu. AKP ve MHP oyların sayılmasını neden istemiyor? ‘Kurul sayısının artırılacağı’nı medya bile biliyorken ‘Bizim haberimiz yoktu’ demenin anlamı nedir?

Maltepe’deki tüm oylar şu an HAKİM güvencesinde… Sayımlar biraz sonra başlayacak. Lütfen herkes sakin olsun… İmamoğlu pazartesi günü mazbatasını alacak; şu an itibariyle fark 13.935… Maltepe’de sayılan sandık 600’e yaklaşıyor. 1089 sandığın çoğu gitti azı kaldı…

 

SAYIM İŞLEMİNE YARINA KADAR ARA VERİLDİ

Maltepe’de AKP ve MHP’lilerin müdahalesi yüzünden sayımlar durmuştu… İşte bu görüntülerin ardından sayımlara YARINA KADAR ara verildi. Sayım işlemi cumartesi sabahı hakimlerin verdiği karar üzerine 20 KURULLA devam edecek.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :