28 Eylül 2021 - Hoş geldiniz

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SÖZEN UYARDI: YOL KESİP KİMLİK SORUYOR, ATEŞ AÇIYORLAR

Ana Sayfa » GÜNCEL » MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SÖZEN UYARDI: YOL KESİP KİMLİK SORUYOR, ATEŞ AÇIYORLAR

Eklenme : 31.07.2021 - 16:18

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SÖZEN UYARDI: YOL KESİP KİMLİK SORUYOR, ATEŞ AÇIYORLAR

Orman yangınlarının günlerdir devam ettiği Manavgat’da kimi kişi ya da kişilerin “kundakçı” ve “şüpheli” yakalama bahanesiyle sokaklarda kendilerine vazife edinip şiddet uyguladığı belirtiliyor.

Konuyla ilgili olarak Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Twitter hesabı aracılığıyla uyarılarda bulundu.

“Yangın felaketine maruz kalan bölge halkımız, şu günlerde canını, malını, sevdiklerini, evini, hayvanını, yaşam alanlarını kurtarma mücadelesi vermektedir.” diyen Başkan Sözen, “bu zorlu süreçten faydalanmak isteyen provokatörlerin olduğunun da görüldüğünü” belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bu şahıslar “kundakçı, şüpheli” yakalama teşebbüsüyle asılsız ihbarlardan yola çıkarak, sokaklarda kimlik kontrolü, yol kesme ve masum vatandaşları korkutacak derecede havaya ateş etme gibi eylemler gerçekleştirerek yaşadığımız bu süreci daha da zorlaştırmaktadır.

Bu tarz hareketler, mevcut acımızı daha çok artırdığı gibi hiç kimseye de bir şey kazandırmaz. Bilindiği gibi hala tehlike geçmiş değildir.

Toplumsal birlikteliğimizi  sergilememiz gereken bu zorlu dönemde, hepimizin duygularımıza sahip çıkıp, kontrollü olmamız gerekmektedir. Bizler iyi günde, kötü günde her zaman birlik ve beraberliğini korumuş olan sağduyulu,  sakin kalarak, el ele vererek yaralarımızı saracağız.

Hepimizin evi Manavgat Belediyesi’nin, Manavgat’ımızın yeniden ayağa kaldırılmasında, halkımızın yanında olarak, yaraları sarmak için mücadeleye devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygu ve düşüncelerimle halkımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

İLGİLİ HABER: NELER OLUYOR? MANAVGAT, MARMARİS VE BODRUM’UN ARDINDAN HATAY’DAN GELEN YANGIN HABERİNE, İNSANI ÜRKÜTEN BİR İDDİA DA EKLENDİ. CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM KİRALIK UÇAKLARIN GEÇ MÜDAHALE ETTİKLERİNİ VE ORMAN YANGINININ BÜYÜMESİNİ BEKLEDİKLERİNİ İDDİA ETTİ. YALIM İDDİASINI HANGİ GEREKÇEYE DAYANDIRIYOR? THK BAŞKANI CENAP AŞÇI’NIN ”ELİMİZDEKİ UÇAKLAR BAKIMLARI YAPILMADIĞI İÇİN HAZIR DEĞİL” AÇIKLAMASI GERÇEKTEN AÇIKLANABİLİR BİR DURUM MU?

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları