MANSUR YAVAŞ VE MERAL AKŞENER GÖRÜŞMESİ ÖNCESİ KILIÇDAROĞLU KIBRIS’TAYDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » MANSUR YAVAŞ VE MERAL AKŞENER GÖRÜŞMESİ ÖNCESİ KILIÇDAROĞLU KIBRIS’TAYDI

08.12.2018 - 6:39

MANSUR YAVAŞ VE MERAL AKŞENER GÖRÜŞMESİ ÖNCESİ KILIÇDAROĞLU KIBRIS’TAYDI

Yerel seçimlere sayılı günler kala CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun tartışmalı Almanya gezisinin ardından Kıbrıs’a gitmesi dikkatlerden kaçmadı. Kulislerde bugün gerçekleşeceği konuşulan Akşener- Kılıçdaroğlu görüşmesi İyi Parti tarafından yapılan açıklamada yalanlanmıştı.

İşte bütün bunlar tartışılarken Kılıçdaroğlu’nun Kıbrıs’a düzenlediği gezi kafalarda soru işaretleri yarattı.

Ankara’da böylesine yoğun bir yerel seçim süreci yaşanırken Kıbrıs gezisinin anlamı neydi?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) bir günlük ziyaret düzenleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, temasları kapsamında KKTC Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile bir araya geldi.

Maliye Bakanı Denktaş programda yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu’nu ve beraberindekileri hem KKTC’de hem de bakanlığında görmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, “Keşke daha iyi günlerimizden olsaydı. Sıkıntılı bir dönem yaşıyoruz aslında doğal bir afet. Eksik altyapı, kuru iklime alışkın bir altyapı ve aniden bastıran felaketin yol açtıkları ortada. İnşallah gelecekte tekrarı olmaz” dedi.

Ülkenin etrafının doğal gaz nedeniyle kaynadığını ve farklı sıkıntılar yaşandığını dile getiren Denktaş, Kıbrıs konusunda ne olup bittiğini noktasında da herkeste kafa karışıklığı olduğunu söyledi.

Kabul öncesinde dün sel sularına kapılarak yaşamını yitiren Ahmet Kılıç’ın cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise öncelikle tüm ülkeye başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kılıçdaroğlu, KKTC ziyaretinin önceden planlandığını yaşanan felaketi de dün televizyondan öğrendiğini belirtti. Yaşanan ekonomik krizin en iyi analizini de Maliye Bakanı Denktaş’ın yapabileceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, Denktaş’a bu zor dönemde üstlendiği Maliye Bakanlığı görevinde başarılar diledi.

Kılıçdaroğlu, KKTC’nin mali olarak güçlenmesi siyaseten daha güçlü bir konuma gelmesinin en büyük arzularından olduğunu söyledi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :