MANSUR YAVAŞ: ”YAPACAĞIMIZ TEK ŞEY ONLARI KÖTÜLÜKLERİ İLE BİRLİKTE SANDIĞA GÖMMEK.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » MANSUR YAVAŞ: ”YAPACAĞIMIZ TEK ŞEY ONLARI KÖTÜLÜKLERİ İLE BİRLİKTE SANDIĞA GÖMMEK.”

20.03.2019 - 17:31

MANSUR YAVAŞ: ”YAPACAĞIMIZ TEK ŞEY ONLARI KÖTÜLÜKLERİ İLE BİRLİKTE SANDIĞA GÖMMEK.”

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Mansur Yavaş Keçiören’de konuştu.

Mansur Yavaş’ın konuşmasından satır başları;

Belli ki bir 5 yıl sizlere hizmet etme şansını bize tanıyacak. Ankara’nın temel sorunları hiç değişmiyor. Ulaşım, trafik, içilebilir su problem. Biz bunları çözeceğiz dediğimizde, siz yapamazsınız bizim arkamızda devlet var derler. 17 yıldır iktidar da aynı, belediye de aynı. Bunca zamandır hiçbir sorun çözülmemiş.

Ankara’da en önemli sorun işsizlik. Ankara’nın ekonomisini nasıl canlandırırız diye projelerimizi anlatmaya başladık. Halkın parasını karşılığı olmayan çılgın projelere yatırmaya alışkın olmayanlar diyorlar ki Yavaş’ın projesi yok.

100 günde 100 proje kitapçığımızda projelerimizi ortaya koyduk. Öncelikli hedefimiz fuar alanımızın tamamlanması, organize sanayilerin ayağa kalkması, mal üretiminin sağlanması.

Kırsal kalkınma için su ve enerji desteği sağlayacağız. Yıllarca Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin para döktüğü yurt dışından getirdiği fide, fidan işine son verecğiz. Ankara halkının ekmesini sağlayacağız. Ankara’nın parası Ankaralılara gidecek.

“EN BÜYÜK PROJEMİZ…”

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre Mansur Yavaş daha sonra şunları söyledi:

En büyük projelerimizden biri de şu; Kızılırmak’tan buralara 1 milyon dolar su getirmek için harcandı. Bu suyu Gölbaşı ve Bala arasında bin km²lik alanda sulu tarım yapılmasını sağlayacağız. Hem istihdam sağlanacak, hem de Ankaralı hemşerilerimiz ucuz sebze yiyecek.

Sosyal yardımlar için kart dağıtıcağız, GİMAT’ta bir esnaf değil çok sayıda esnaf para kazanacak. Ailelerimiz ihtiyaçlarını bu kart ile mahalle esnafından karşılayacak.

Evet haklılar AVM yok, plaza yok. Projesi olana bakıyoruz Kızılırmak Kayseri’nin içinden geçecek demiş, deniz getireceğim demiş yapılan birşey yok. Ne ekolojiye uygun ne de halkın ihtiyacı. Neymiş Ankara’ya mavi plaj yapacakmış. Millet açlıktan bayılıyor, bunlar plaj derdinde. Bunlar halkın içinde gezmemekten. Ama anladığım kadarıyla O da hep A Haber izliyor.

Ankara’yı kaybedeceklerini anlayınca inanılmaz iftiralara başladılar. Hala da devam ediyorlar. Yapacağımız tek şey onları kötülükleri ile birlikte sandığa gömmek.

Ne yaparlarsa yapsınlar sandıklar patlayacak, Ankara’da yönetim değişecek.

Sandıklara sahip çıkacağız, 2014’deki gibi acı yaşamayacağız. Bir tek oyun peşine düşeceğiz, bütün Ankaralılar sonuna kadar takip edecek. En ufak bir hileye izin vermeyecek.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :