MANSUR YAVAŞ ANKARA’DA ARAYI AÇTIKÇA OYUN BÜYÜYOR. ÖZHASEKİ, BAHÇELİ VE ERDOĞAN YAVAŞ’A ART ARDA YÜKLENDİLER

Ana Sayfa » GÜNCEL » MANSUR YAVAŞ ANKARA’DA ARAYI AÇTIKÇA OYUN BÜYÜYOR. ÖZHASEKİ, BAHÇELİ VE ERDOĞAN YAVAŞ’A ART ARDA YÜKLENDİLER

23.03.2019 - 17:28

MANSUR YAVAŞ ANKARA’DA ARAYI AÇTIKÇA OYUN BÜYÜYOR. ÖZHASEKİ, BAHÇELİ VE ERDOĞAN YAVAŞ’A ART ARDA YÜKLENDİLER

Cumhur İttifakı’nın ikinci ortak mitingi Ankara’da gerçekleştiriliyor. Mitingde kürsüye gelen Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı Mehmet Özhaseki ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmalarında Millet İttifakı’nın Ankara adayı Mansur Yavaş’ı hedef aldı.

İlk olarak kürsüye gelen Mehmet Özhaseki, Mansur Yavaş’ın belediyeciliği bilmediğini öne sürerek, “Her konuştuğunda gaf yapıyor, tuhaf tuhaf gülünecek işler yapıyor. Gerçekten belediyeciliği bilmiyor, gerçekten de projesi yok.” dedi.

Özhaseki, HDP Eş Genel Başkanı Seza Temelli’nin sözlerini de hatırlatarak, Yavaş’ın HDP ile gizli ittifak yaptığını iddia etti.

Özhaseki’nin ardından kürsüye gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de konuşmasında Mansur Yavaş’ı hedef aldı. Bahçeli, Mansur Yavaş’ın eski ülkücü, eski MHP’li olmadığını dile getirerek, “Bunların hepsi masal, hepsi fasa fisodur. Ya ülkücüsündür ya değilsindir.” ifadelerini kullandı.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre Bahçeli’nin ardından AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kürsüye gelerek Mansur Yavaş’a yüklendi. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Tabi Ankara ile ilgili başka hesabı olanlar yok değil. Ankara’yı önü arkası belli olmayan bir ittifak vasıtasıyla yeniden eski karanlık günlerine döndürmenin hesabını yapanlar var. her gün bölücü örgütün emrindeki partinin yöneticisi Ankara’yı alacağız diye posta koyuyor. Hatta bazıları hızını alamayıp, “Onlara en büyük tokadı İstanbul’da Ankara’da atacağız” diyor. Her gün dozu artan bu küstahlıklara CHP’den tepki geldiğini gördünüz mü? Tehdit diline ittifakın diğer ortaklarından itiraz yükseldiğini duydunuz mu? İttifakın adaylarından itiraz işittiniz mi? Seslerini dahi çıkaramazlar, çünkü bunlara “bizim oyumuzla seçildiğinizi bileceksiniz” diyerek ültimatom peşinen verildi.

Bu adam var ya Kürt değil ha. Ne idüğü belirsiz birisi. Ama adam Kürtler üzerinden geçiniyor. Benim Kürt kardeşlerimi de istismar ediyor.

Soyadı Yavaş olan var ya… Hani sahte senetle iş gören var ya; bu adamı CHP düşünün Ankara’yı belediye başkan adayı yapıyor. Ya bu adam Ankara’nın başına gelirse ne tür sahte senetler düzenleyeceğini hatırlayın. Onun için bunlara dersi çok büyük vermek lazım. Ne diyor? “Yavaş, HDP’nin oylarıyla seçildiğini bilecek” diyor. Bak bunu ben söylemiyorum. Temeli olmayan Sezai söylüyor. Bu oyunu 31 Mart’ta bozuyor muyuz? Buna hazır mıyız? İşte sizlere delilimi ortaya koydum. Aynı şekilde İstanbul’da İmamoğlu bilecek ki diyor, ben 3 milyon Kürdün oylarıyla seçildim… Bu ne demek biliyor musunuz? Hem Kürt kardeşlerime hakaret ediyor, hem de tüm seçmenlere hakaret ediyor. İstanbul’da bunlara gereken dersi verecek inanıyorum.

Ardından ne diyor? Türkiye’de Kürdistan var mı? Ha sen Kürdistan da mı yaşamak istiyorsun? Irak’ın kuzeyinde Kürdistan var, defol git orada yaşa. Seninle gelecek olanlar varsa onları da al yanına… Ama Türkiye’yi biz sizlere böldürtmeyiz, böldürtmeyeceğiz.Şimdi sizlere bir hikaye anlatacağım. 100 koyunu olan celepçi bunlar için çoban tutmuş. Koyunları götüren çoban, ertesi gün bir deriyle çıka gelmiş. Ne oldu diye soran celepçiye “Yağmur yağarken gök çatladı, 72’sinin de ödü patladı, 20’sini verdim kasaba. Birini de canavar yedi, işte bu da onun derisi. Bu duruma sinirlenen celepçi, yoğurt çömleğini çobanın başından aşağı boca eder. Ağzı yüzü yoğurda batan çoban ise Allah’a şükür bu işten de yüzümün akıyla çıktım” Bunların işi böyle, her türlü yalanı söylüyorlar. Bu işten de yüzümüzün akıyla çıktık diyorlar. Üstelik milletimiz bunlara hak ettikleri cevabı sandıkta vermesine rağmen yarabbi şükür deyip yollarına devam ediyorlar.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :