2 Ağustos 2021 - Hoş geldiniz

MANSUR YAVAŞ’A SALDIRI İHBARI KAYGI UYANDIRDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » MANSUR YAVAŞ’A SALDIRI İHBARI KAYGI UYANDIRDI

Eklenme : 02.03.2019 - 20:53

MANSUR YAVAŞ’A SALDIRI İHBARI KAYGI UYANDIRDI

Bazı organize suç örgütü üyelerinin Ankara’ya taşındığı ve saldırı planı yaptığı, bu kişilerin hedefinde CHP’nin Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş’ın olduğu iddia edildi.

Sözcü’nün haberine göre, Yavaş’a yakın isimler ‘saldırı ihbarı’ üzerine harekete geçti.

Buna göre, ismi bir grup organize suç örgütüyle anılan bazı şahısların İstanbul’dan Ankara’ya gelerek, göstermelik olarak bazı güvenlik şirketlerinde işe başlatıldı. Bu şahısların önümüzdeki süreçte seçim çalışmalarını sabote etmeye yönelik girişimlerde bulunacaklarına dair duyumlar olduğu belirtildi. Bu sebeple Mansur Yavaş’ın koruma tedbirlerinin en üst seviyeye çıkarıldığı kaydedildi.

Yavaş’ın gece katıldığı programlarda pardösüsünün içine çelik yelek giydiği ve yakın korumalarının artırıldığı, toplantı yapılacak salonlarda da salonların girişinde dedektörlerle katılımcıların arandığı öğrenildi.

Araştırmalarını yayınlayan bütün anket firmaları Ankara’da Yavaş’ın kazanacağını öngörürken, rakibi AKP’li Mehmet Özhaseki ile arasındaki fark Yavaş lehine yüzde 3 ila 10 arasında gösteriliyor.

Öte yandan Ankara Valiliği CHP Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş’a yönelik saldırı ihbarı alındığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Valilik, söz konusu iddiayla ilgili kendilerine herhangi bir bilgi iletilmediğini söyledi.

Ankara Valiliği yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Çeşitli iletişim ve sosyal medya mecralarında “Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mansur Yavaş’ın tehdit edildiği ve bu nedenle koruma tedbirlerinin artırıldığı” yönünde paylaşımlar yapıldığı görülmektedir. Söz konusu iddialarla ilgili olarak Güvenlik Birimlerimize yapılan herhangi bir müracaat, ihbar veya duyum bulunmamaktadır. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin genel güvenlik tedbirleri ile adaylara yönelik gerekli tedbirler ilgili güvenlik birimleri tarafından alınmaktadır.”

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları