MARMARA’DA KUVVETLİ YAĞIŞ, İÇ VE DOĞU KESİMLERDE BUZLANMA UYARISI

Ana Sayfa » GÜNCEL » MARMARA’DA KUVVETLİ YAĞIŞ, İÇ VE DOĞU KESİMLERDE BUZLANMA UYARISI

11.01.2019 - 8:18

MARMARA’DA KUVVETLİ YAĞIŞ, İÇ VE DOĞU KESİMLERDE BUZLANMA UYARISI

MGM, batı bölgeler için ise kuvvetli yağış dolayısıyla meydana gelebilecek ani sel ve su baskını konusunda uyardı. İşte, MGM’nin 11 Ocak Cuma gününe dair hava durumu değerlendirmeleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar yağışının büyük oranda terk ettiği iç ve doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olaylarının meydana gelebileceği uyarısında bulundu. MGM, İstanbul başta olmak üzere Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Yalova için kuvvetli; İzmir, Aydın, Muğla ve Balıkesir için ise çok kuvvetli yağış tahmininde bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkenin batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz ile Ankara ve Eskişehir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Çanakkale çevreleri ile Antalya’nın doğu kesimlerinde kuvvetli (20-40 kg/m2), İzmir, Aydın, Muğla ve Balıkesir ile Çanakkale’nin güney ilçelerinde çok kuvvetli (40-75 kg/m2) olması bekleniyor. Ülke genelinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı hava ile birlikte ülke genelinde artacağı, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden orta kuvvette, akşam saatlerine kadar Orta Karadeniz’de kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-60 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :