28 Kasım 2022 - Hoş geldiniz

MARMARİS 4 GÜNDÜR YANIYOR, DATÇA-MARMARİS KARAYOLU TRAFİĞE KAPATILDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » MARMARİS 4 GÜNDÜR YANIYOR, DATÇA-MARMARİS KARAYOLU TRAFİĞE KAPATILDI

Eklenme : 24.06.2022 - 9:54

MARMARİS 4 GÜNDÜR YANIYOR, DATÇA-MARMARİS KARAYOLU TRAFİĞE KAPATILDI

 

 

Marmaris

Muğla’nın Marmaris ilçesinin Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde ormanlık alanda Pazartesi akşamı başlayan yangın devam ediyor. Yangın İçmeler mahallesine doğru ilerliyor. Dumanlar Marmaris ilçe merkezine ulaştı. Datça-Marmaris karayolu trafiğe kapatıldı.

Alevlere gece boyunca karadan çok sayıda ekip ile müdahale edildi. Sabahın ilk ışıklarıyla havadan müdahale yeniden başladı.

Yangın, Muğla Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi yakınlarına kadar geldi. Orman ve itfaiye ekipleri dün alevlerin önüne geçmek için güvenlik koridoru açtı.

Ekipler, yangını kontrol altına almak için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

Meteorolojik verilere göre rüzgârın hızının 09.00-16.00 arasında saatte 30-40 km’ye çıkacağı öngörülüyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden gece yapılan açıklamada da yangının Yeşilbelde Mahallesi’ne doğru ilerlediği belirtilmişti.

Marmaris

Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) açıklamasına göre 48 helikopter ve 13 uçak ile Emniyet ve Jandarma’ya ait 20 TOMA alevlere müdahale ediyor.

Marmaris

Soylu: Şüpheli gözaltında

BBC Türkçe’de yer alan habere göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yangın sahasını gece havadan inceledi.

Soylu dün yaptığı açıklamada, “1988 doğumlu S.A. isimli şüpheli suçunu itiraf etti. Olay yerinde 2 adet benzin bidonu ele geçirildi. Şüpheli, ailesiyle arasındaki ticari bir husumetten dolayı olayı gerçekleştirdiğini söyledi. Hatta kendisini öldürmek istediğini de belirtti. Şu anda şüpheli gözaltında” demişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da orman yangınından 29 kişinin etkilendiğini ve bu kişilerden 12’sinin ambulanslarla hastaneye sevk edildiğini, 2 kişinin tedavilerinin devam ettiğini açıklamıştı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları