MASHAR ALANSON KABE İÇİN YAZDIĞINI SÖYLEDİĞİ ”YANDIM YANDIM” ŞARKISINI YILLAR ÖNCE KANAL D’DE OKAN BAYÜLGEN’İN ZAGA PROGRAMINDA BAKIN NASIL AÇIKLAMIŞ.

Ana Sayfa » HAYATIN İÇİNDEN » MASHAR ALANSON KABE İÇİN YAZDIĞINI SÖYLEDİĞİ ”YANDIM YANDIM” ŞARKISINI YILLAR ÖNCE KANAL D’DE OKAN BAYÜLGEN’İN ZAGA PROGRAMINDA BAKIN NASIL AÇIKLAMIŞ.

23.12.2018 - 6:44

MASHAR ALANSON KABE İÇİN YAZDIĞINI SÖYLEDİĞİ ”YANDIM YANDIM” ŞARKISINI YILLAR ÖNCE KANAL D’DE OKAN BAYÜLGEN’İN ZAGA PROGRAMINDA BAKIN NASIL AÇIKLAMIŞ.

İyi sanatçılar sevenlerinin kalbinde tertemiz kalmayı  nasıl başarırlar:

Samimiyetleriyle, tutarlılıklarıyla, devir değişse de çizgilerini korumalarıyla.

Son 16 yılda özellikle sanat cephesinde para ve güç uğruna öyle savrulmalar yaşandı ki, insan nasıl bu hale gelebiliyorlar diye sormadan edemiyor.

Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği konserde sahne alan MFÖ grubunun solisti Mazhar AlansonYandım Yandım şarkısını Kabe‘ye yazdığını belirterek gündem oldu.

ARŞİV UNUTMAZ

Alanson’un yıllar önce katıldığı Okan Bayülgen’in Zaga adlı programında Yandım Yandım şarkısını ilk defa söylediği ve hikayesini anlattığı görüntüler ortaya çıktı.

Alanson, o dönem ‘Hatıralarımın üzerine oteller yapmışlar’ olan şimdiki adı ise Yandım Yandım olan şarkının hikayesinde Kabe’den söz etmiyor.

Alanson, şarkının hikayesini şöyle anlatıyor:

Bu arkadaş Bodrum’a hayran olmuş. Bir aşk şarkısı da yazmış. 20 yıl sonra gittiğinde aynı hayran olduğu, hatıralarının olduğu yerlere oteller yapmışlar. Şarkıyı onun üstüne kurdum. Şimdi onu size sunacağım. Toplumsal.com.tr

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :