9 Aralık 2021 - Hoş geldiniz

MEHMET BARLAS’NIN ”BİR BAKARSINIZ CHP KAPATILMIŞ, SEÇİME GİRMESİ YASAKLANMIŞ” DİYEN TEMENNİ YAZISINA AKİF BEKİ’DEN YORUM: ‘DEMEK BUNLAR İKTİDAR İÇİNDE TARTIŞILIYOR’

Ana Sayfa » GÜNCEL » MEHMET BARLAS’NIN ”BİR BAKARSINIZ CHP KAPATILMIŞ, SEÇİME GİRMESİ YASAKLANMIŞ” DİYEN TEMENNİ YAZISINA AKİF BEKİ’DEN YORUM: ‘DEMEK BUNLAR İKTİDAR İÇİNDE TARTIŞILIYOR’

Eklenme : 10.11.2021 - 19:37

MEHMET BARLAS’NIN ”BİR BAKARSINIZ CHP KAPATILMIŞ, SEÇİME GİRMESİ YASAKLANMIŞ” DİYEN TEMENNİ YAZISINA AKİF BEKİ’DEN YORUM: ‘DEMEK BUNLAR İKTİDAR İÇİNDE TARTIŞILIYOR’

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski danışmanlarından Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Mehmet Barlas’ın “Yani bir bakarsınız, Kılıçdaroğlu’nun yönettiği CHP kapatılmış ve seçime girmesi yasaklanmış olabilir” sözlerini değerlendirdi.

Mehmet Barlas, muhalefetin meşruiyet sorunu olduğunu iddia etti, ” Yani bir bakarsınız, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönettiği Cumhuriyet Halk Partisi kapatılmış ve seçime girmesi yasaklanmış olabilir.” dedi.

Barlas yazısında, “Acaba Türk siyasetinde meşru olmayan unsurlar, legal olarak yer bulabilirler mi? Mesela PKK’nın HDP ile birlikteliğine değiniliyor ve bu konu adeta sakız haline getiriliyor. Ve biliyoruz ki HDP hakkında bir de kapatma davası var. Yani bir parti, meşruiyetini kaybederse seçime katılabilir mi?

Aynı durum Cumhuriyet Halk Partisi ve Kemal Kılıçdaroğlu için de söz konusu değil mi? Sürekli yalan söyleyen, kendi ülkesini yabancı ülkelere jurnalleyen, ülkenin geleceği hakkında olumlu hiçbir görüşü olmayan bir siyasetçi ne kadar meşruiyet taşır? Yani bir bakarsınız, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönettiği Cumhuriyet Halk Partisi kapatılmış ve seçime girmesi yasaklanmış olabilir.” ifadelerini kullandı.

Parti kapatmanın Türkiye’de ne ilk, ne de son olduğunu belirten Barlas, “Son Anayasa değişikliğine kadar Anayasa Mahkemesi musluk kapatır gibi partileri kapatmıyor muydu?” diye yazdı.

‘DEMEK BUNLAR İKTİDAR İÇİNDE TARTIŞILIYOR’

Akif Beki, “HDP için istenen zaten malum da, ya İyi Parti, o ne olacak! Merak buyurmayın, unutulmuş değil. Barlas, aklını başına almazsa onun da kapısına kilit vurulacağını sertçe çıtlatıyor. Söylediklerinin ciddiye alınmasını da özellikle tembihlediğine göre kafasından uydurmuyor, iktidar içinde tartışılıyor demek bunlar.” diye yazdı.

Nikaragua Devlet Başkanı Daniel Ortega’nın rakiplerini tutuklatarak girdiği seçimi yüzde 75’le kazandığını hatırlatan Beki, “Yardımcı ağız rollerindeki Barlas’a ve esas ağızlarının söylemlerine bakılırsa iktidar da doğru çıkışı buldu: Muhalefeti sandığa sokma, zafer garantidir biiznillah, ha gayret!” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları