MEHMET ŞİMŞEK ÇEMBERİN DIŞINA İTİLİNCE DOĞRU HABERCİLİĞİ ANIMSADI: ”HABERSİZ FOTOĞRAF ÇEKİP ALTINA HİKAYE OLUŞTURMAK ETİK BİR HABERCİLİK DEĞİLDİR.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » MEHMET ŞİMŞEK ÇEMBERİN DIŞINA İTİLİNCE DOĞRU HABERCİLİĞİ ANIMSADI: ”HABERSİZ FOTOĞRAF ÇEKİP ALTINA HİKAYE OLUŞTURMAK ETİK BİR HABERCİLİK DEĞİLDİR.”

19.01.2019 - 18:34

MEHMET ŞİMŞEK ÇEMBERİN DIŞINA İTİLİNCE DOĞRU HABERCİLİĞİ ANIMSADI: ”HABERSİZ FOTOĞRAF ÇEKİP ALTINA HİKAYE OLUŞTURMAK ETİK BİR HABERCİLİK DEĞİLDİR.”

Eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Sözcü’de “Eski bakan market arabasını dolduramadı” başlığıyla yayımlanan habere tepki gösterdi. Söz konusu haberi üzülerek okuduğunu belirten Şimşek, “Elimde alışveriş listesi vardı, tamamını alıp çıktım” dedi.

Sözcü’den Yavuz Alatan’ın “Eski bakan market arabasını dolduramadı” başlığıyla yayımlanan haberinde “Başbakan eski Yardımcısı Mehmet Şimşek, bir markette alışveriş yaptı. Önce fiyatları inceledi. Sonra 2 kutu ketçap, 3 çamaşır suyu, 2 paket tuzlu kurabiye ve dilimlenmiş ekmek alarak çıktı” ifadesi kullanılmıştı.

Söz konusu habere ilişkin olarak eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, kişisel Twitter hesabında açıklama yaptı.

​”Sözcü gazetesindeki haberi üzülerek okudum” diyen Şimşek, şöyle devam etti:

— Elimde alışveriş listesi vardı, tamamını alıp çıktım. Markette fiyat listesi incelediğim, market arabasını dolduramadığım kısmı habercinin kendi yorumudur. Habersiz fotoğraf çekip altına hikaye oluşturmak etik bir habercilik değildir.

Mehmet Şimşek aslında çok doğru bir noktaya parmak basıyor ama..İşte burada Yurtseverlik.com ama diye başlayan bir bölüm açıyor:

Sayın Mehmet Şimşek yıllarca ekonominin en etkili ismi olarak içinde yer aldığınız iktidarın yarattığı medya aynı yöntemle halkı kandırmadı mı?

İktidarın denetimindeki yandaş medya yalan haberler, gerçek dışı bilgiler, akıl almaz manipülasyonlar eşliğinde toplumu sürekli yanıltmadı mı?

Merkezinde Erdoğan’ın bulunduğu çemberin dışına itilen diğer isimler gibi iş işten geçtikten sonra gerçeği söylüyorsunuz. Bunun bir anlamı, bir değeri kaldı mı?

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :