1 Ağustos 2021 - Hoş geldiniz

MELİH BULU’NUN RUHUNDA BESLEDİĞİ FAŞİZM..BOĞAZİÇİ’NİN GÜVENLİK MÜDÜR VEKİLİ’NİN ÖĞRENCİLERE SERT MÜDAHALE KARŞILIĞINDA PARA DAĞITTIĞI İDDİA EDİLDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » MELİH BULU’NUN RUHUNDA BESLEDİĞİ FAŞİZM..BOĞAZİÇİ’NİN GÜVENLİK MÜDÜR VEKİLİ’NİN ÖĞRENCİLERE SERT MÜDAHALE KARŞILIĞINDA PARA DAĞITTIĞI İDDİA EDİLDİ

Eklenme : 17.07.2021 - 9:02

MELİH BULU’NUN RUHUNDA BESLEDİĞİ FAŞİZM..BOĞAZİÇİ’NİN GÜVENLİK MÜDÜR VEKİLİ’NİN ÖĞRENCİLERE SERT MÜDAHALE KARŞILIĞINDA PARA DAĞITTIĞI İDDİA EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atanan Melih Bulu, 6,5 ay sonra yine Erdoğan’ın kararıyla görevden alındı.

Melih Bulu, atandıktan sonra öğrenci ve akademisyenlerin ‘sertlik yanlısı’ olarak nitelediği Alparslan Çepni’yi, Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü Vekilliği’ne atadı.

Geçmişinde MHP’ye yakın Türk Eğitim-Sen’de de yöneticilik yapan Çepni’nin öğrencilerin protestolarında daha sert karşılık vermesi için emrinde çalışan güvenlik görevlilerine para dağıttığı öne sürüldü.

Cumhuriyet’ten Bilal Çelik’in haberine göre Çepni’nin öğrencilere sert müdahalede bulunan güvenlik görevlilerine, “yerine göre” kişi başı 200, 500 ve bin TL’ye yakın para dağıttığı iddia edildi. Okulda görevli bazı isimler de bu iddiayı doğruladı.

BULU GİDİNCE TEDİRGİN OLDU

Güvenlik görevlilerinin yer aldığı whatsapp grubundaki yazışmada da para dağıtıldığı iddiası desteklendi.

Alparslan Çepni’nin yakınında bulunan isimlerden A.K., gruba yazdığı mesajda bir güvenlik görevlisine, ‘attım hesaba’ diyerek ödeme yapıldığını bildirdi. Bu mesajdan sonra gruba Melih Bulu’nun görevden alındığı bilgisi paylaşılınca A.K. söz konusu mesajı sildi.

İLGİLİ HABER: MELİH BULU’YA GÖREVDEN ALINACAĞI NİÇİN ÖNCEDEN HABER VERİLMEDİ? BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NDE ”BEN YAPTIM OLDU” ANLAYIŞIYLA REKTÖRLÜĞE GETİRİLEN BULU’NUN GÖREVDEN ALINMASI NEYİN HABERCİSİ? İKTİDAR VE ÜLKE BU KARARLA BİR YOL AYRIMINA MI GELDİ? İŞTE BİR GECE YARISI KARARNAMESİ İLE ORTAYA ÇIKAN GERÇEĞİN GÖZDEN KAÇAN AYRINTILARI..

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları