28 Eylül 2022 - Hoş geldiniz

MELİH GÖKÇEK ”JELİBON REZERVİ BULUNDU” MESAJINI GERÇEK SANDI: ”ARKA ARKAYA BULUNUYOR..”

Ana Sayfa » GÜNCEL » MELİH GÖKÇEK ”JELİBON REZERVİ BULUNDU” MESAJINI GERÇEK SANDI: ”ARKA ARKAYA BULUNUYOR..”

Eklenme : 29.06.2022 - 0:32

MELİH GÖKÇEK ”JELİBON REZERVİ BULUNDU” MESAJINI GERÇEK SANDI: ”ARKA ARKAYA BULUNUYOR..”

 “Karadeniz’de doğalgaz” ve son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu “Adana’da petrol” rezervi bulunduğuna dair açıklamalar sosyal medyanın da gündeminden düşmüyor.

Son olarak Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu’nun “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı…” tweeti büyük ilgi gördü, binlerce beğeni aldı.

‘NE DEMEK JELİBON BİLMİYORUM, AMA RESMİ ŞEY…’

Ancak eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu şakayı ciddiye aldı. Ankara Masası TV yayınına katılan Gökçek, Muratoğlu’nun “6 milyar dolarlık jelibon rezervi” paylaşımını anlattı:

“… Araştırmış bulmuş ve kapatmışlar. Buralarda petrol olduğu ortaya çıkıyor. Bugüne kadar bunları araştırtmamışlar bile. Şimdi hepsini teker teker buluyor. Sadece Adana’da bulduğu 1 milyar. Adana’da yeni bir şey daha bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun adı var. Çocuklar yer ya. Jelibon. Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon bilmiyorum. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne anlama gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya baktım. (Fake falan olmasın başkanım? sorusu üzerine) Hayır fake değil. Resmî şey. Arka arkaya bulunuyor.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları