18 Mayıs 2021 - Hoş geldiniz

MENEMEN BELEDİYESİ’NE OPERASYON..GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE CHP’DEN İSTİFA EDEN BAŞKAN AKSOY DAHİL 22 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ana Sayfa » YURTTAN » MENEMEN BELEDİYESİ’NE OPERASYON..GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE CHP’DEN İSTİFA EDEN BAŞKAN AKSOY DAHİL 22 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Eklenme : 20.11.2020 - 15:05

MENEMEN BELEDİYESİ’NE OPERASYON..GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE CHP’DEN İSTİFA EDEN BAŞKAN AKSOY DAHİL 22 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

 

Menemen Belediyesi’ne operasyon: Başkanı Aksoy dahil 22 kişiye gözaltı

Adreslerinde bulunamayan 7 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

İzmir’in Menemen ilçesinde, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca resmi evrakta sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve tehdit suçlarından soruşturma başlatıldı. Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve belediye yetkililerinin aralarında olduğu 22 kişi gözaltına alındı.

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı, Menemen Belediyesi yetkilileri hakkında ulaşan çok sayıda ihbar, şikayet ve tespitlere ilişkin soruşturma başlattı.

Bunun üzerine savcılık, geçtiğimiz günlerde CHP’den istifa eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bir belediye başkan yardımcısı ve belediye yetkililerinde aralarında bulunduğu 29 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Soruşturmanın; resmi evrakta sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve tehdit suçlarından yürütüldüğü, şu ana kadar Başkan Aksoy ve belediye yetkililerinin de aralarında olduğu 22 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Artı Gerçek’te yer alan habere göre gözaltına alınan bazı isimler şunlar: “Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Başkan Yardımcısı Mehmet Cin, Mali İşler Daire Başkanı Mustafa İlhan, Satın Alma Müdürü Teoman Tuna, muhasebe Müdürü Nagehan Karaca, Fen İşleri Müdürü Gazi Koşum, Şantiye Şefi Kenan Yasatürk.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları