6 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

MERAL AKŞENER’DEN İZMİR’DE BİR İLK

Ana Sayfa » GÜNCEL » MERAL AKŞENER’DEN İZMİR’DE BİR İLK

Eklenme : 30.04.2023 - 18:54

MERAL AKŞENER’DEN İZMİR’DE BİR İLK

Millet İttifakı’nın 6 lideri ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu Gündoğdu Meydanı’ndaki ‘Büyük İzmir Mitingi’nde 1 milyondan fazla kişiye seslendi.

Konuşması için kürsüye çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir ilke imza attı. Bu güne kadar siyaset sahnesinde görünmeyen eşi Tuncer Akşener’le birlikte kürsüden İzmirlileri selamladı.

Akşener konulmasına başlamadan önce “Herkes eşiyle birlikte çıkınca ben de kocamı getireyim dedim. İlk kez milli oluyor ya utanıp kaçtı” diyerek esprili bir dille eşine takıldı.

Akşener, kürsüde yaptığı konuşma sırasında kendisine atılan iftiralara dikkat çekerek her aileden bir oy istedi.

İYİ Parti lideri Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

* 14 Mayıs gecesi eğer biz kazanırsak işgalci olacakmışızı ya. İşgali sona erdiren İzmir, bugün burada gördüğüm İzmir kararını vermiş. Atatürkümüzün bıraktığı emanete sahip çıkan İzmir bizi istismar eden, vatandaşlık satan, 10 milyon Suriyeliyi ülkemize dolduran bu harami düzene son verecek.

* İzmir’e gâvur diyenler Cumhuriyetimizin kurucularına ayyaş dediler. Sonra ne oldu? O iki ayyaş sözüne karşı önce kadınlar, sonra gençler ayağa kalktı ve 14 Mayıs akşamı inşallah ve mutlaka 13. cumhurbaşkanı seçilecek. Kendisini alkışlarla makamına oturtacağız. Ama sayın Erdoğan ve arkadaşlarını da nezaketle emekli edeceğiz.

* Burada bütün siyasi görüşten insanlar var. İYİ Partililer hem Kılıçdaroğlu’na hem de kendi logosuyla seçime giren İYİ Parti’sine oy verecekler. Her aileden bir oy istiyorum. Çünkü şu ana kadar en fazla eziyet gören benim. Bir anaya, bir babaanneye, bir eşe söylenmeyecek ne varsa bana söylendi.

* Moralim için istiyorum, iradem için istiyorum, ailem için istiyorum, torunum için istiyorum, tüm kadınlar için istiyorum. Çünkü bu mücadeleyi verebilmek için sizlere ihtiyacım var.

* Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet! Duy Recep Bey duy, emekliye sevk edildin.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları