2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

MERAL AKŞENER’DEN ÜMİT ÖZDAĞ AÇIKLAMASI

Ana Sayfa » GÜNCEL » MERAL AKŞENER’DEN ÜMİT ÖZDAĞ AÇIKLAMASI

Eklenme : 24.05.2023 - 15:03

MERAL AKŞENER’DEN ÜMİT ÖZDAĞ AÇIKLAMASI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘den, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ‘ın Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nu desteklemesine ilişkin ilk açıklama geldi.

“METİNDE BİZİ RAHATSIZ EDECEK BİR ŞEY YOK”

Akşener, açıklamasında şunları kaydetti:

“Sayın Kılıçdaroğlu ile Sayın Özdağ’ın imzasının olduğu bir metin yayımlandı. O metinde bizleri rahatsız edecek bir şey yok. Ama iki siyasi partinin genel başkanları olarak yayımlandı. Millet İttifakı’nın ortaya koyduğu çeşitli mutabakat metinleri var, onlarla ters düşen bir madde yok içinde. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yetkisi vardı, o yetkiyi yerine getirdi. Hayırlı uğurlu olsun.”

“BAKANLIKLAR KONUSUNU KONUŞMADIK”

Meral Akşener, ‘Zafer Partisi’ne verilen bakanlıklarla’ ilgili soruya ise, şu yanıtı verdi:

“Herhangi bir yorumum yok. Biz henüz bakanlıklar konusunu hiçbir şekilde, Millet İttifakı’nın bileşenleri olarak, bir araya gelip konuşmadık. Ama bildiğim bir şey var. Seçimlere biz iki parti ayrı ayrı olarak girdik. Alınan oy ve milletvekili sayısına göre önce CHP sonra İYİ Parti seçimden sonra bu konuda görevlendirmeler yapılacak.”

 

İLGİLİ HABER:

ERDOĞAN’I DESTEKLEYECEĞİNİ AÇIKLAYAN SİNAN OĞAN GEREKÇELERİNİ SIRALADIĞI 10 SAYFALIK METİNDE TEK BİR ŞEYE DEĞİNMEDİ: ”İNSAN”..EKMEK KUYRUKLARINDA BEKLEYEN İNSAN, YOKSULLUĞA MAHKUM EDİLMİŞ İNSAN..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları