MHP DIŞINDAKİ SİYASİ OLUŞUMLAR İÇİN ”BURALARDA GÖRÜRSEM KENDİLERİNE MEZAR KAZMAYA BAŞLASINLAR.” DİYEN ADAYA, PARTİSİ SAHİP ÇIKTI.

Ana Sayfa » GÜNCEL » MHP DIŞINDAKİ SİYASİ OLUŞUMLAR İÇİN ”BURALARDA GÖRÜRSEM KENDİLERİNE MEZAR KAZMAYA BAŞLASINLAR.” DİYEN ADAYA, PARTİSİ SAHİP ÇIKTI.

20.11.2018 - 17:45

MHP DIŞINDAKİ SİYASİ OLUŞUMLAR İÇİN ”BURALARDA GÖRÜRSEM KENDİLERİNE MEZAR KAZMAYA BAŞLASINLAR.” DİYEN ADAYA, PARTİSİ SAHİP ÇIKTI.

MHP, “Bir daha Bucak’ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar” diyen Siverek Belediye Başkan adayı olan Fatih Mehmet Bucak’a sahip çıktı.

Daha önce AKP’den Şanlıurfa milletvekili aday adayı olan, Bucak Aşireti’nin önde gelen isimlerinden Fatih Mehmet Bucak, MHP tarafından Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde belediye başkan adayı yapıldı. Adaylığıyla ilgili yerel bir televizyon kanalına açıklamalar yapan Bucak, “Bir daha Bucak’ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar. Biz seçime değil ölmeye geliyoruz” dedi.

Bucak’a partisinden de destek açıklaması geldi. Açıklamada Bucak aşireti övülürken, “Ölmeye geliyorum” sözünün “Siverek’e gelemez, çalışamaz” diyenlere yönelik olduğu belirtildi.

MHP Siverek İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Adayımız Siverek’te yüzyıllarca hizmet etmiş, gerek manevi gerek siyasi fedakârlıkta bulunmuş vatan, devlet, millet aşkıyla kavrulmuş bir ailenin mensubudur. Adayımız dünkü açıklamasında Siverek’e gelemez, çalışamaz diyenlere cevaben gerekirse ‘Ölmeye Geliyorum’ açıklamasında bulunmuştur. MHP olarak Siverek’te amacımız hep hizmet ve milletimiz sorunlarını çözüme kavuşması bilincinde olmuşuzdur. Bize ve adayımıza yapılan çirkin ve kirli saldırılar demokrasi ve hukuk çerçevesinde elbette cevabını alacaktır. Biz Siverek ‘in tüm kesimlerini bütün değerlerini birer güzellik olarak görmüş bölge, aşiret, kişi ayrımı yapmaksızın memleketimize hizmet etme konusunda sevdalanmışız. Yükselişimizden rahatsız olanlar elbette olacaktır. MHP olarak Siverek için elimizi de gövdemizi de taşın altına koymaya siverek’e yerel belediyecilikle hizmet etmeye hazır ve talibiz. Mehmet Fatih Bucak adayımızdır ve Allah’ın izniyle Siverek belediyesini kazanıp memleketimizi hak ettiği yere taşıyacağız.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :