2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

MİLYONLARCA EMEKLİ BAYRAMA DAHA DA YOKSULLALARAK GİRDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » MİLYONLARCA EMEKLİ BAYRAMA DAHA DA YOKSULLALARAK GİRDİ

Eklenme : 22.04.2023 - 8:14

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları
Emekliler bayrama yoksullaşıp girdi

Ardı arkası kesilmeyen zamlar yüzünden dar gelirler bayram sevinci yaşayamadı. DİSK Emekli-Sen Başkanı Cengiz Yavuz, milyonlarca emeklinin bayrama yoksullaşarak girdiğini söyledi. Emeklilerin açlık sınırı altında asgari ücretten dahi düşük maaşları enflasyona direnemez hale geldiğini belirten Yavuz, “Emeklilerin cepleri boş, buzdolapları boş, ilaç kutuları boş. Emeklilerin posta kutularında biriken faturalar var” dedi.

2 bin liralık bayram ikramiyesinin biriken faturaları ödemeye, buzdolabını doldurmaya, torunları sevindirmeye, bayramı bayram tadında geçirmeye yetmediğini belirten Yavuz, emeklilerin torunlara harçlık da veremez hale geldiğin kaydetti.

FATURALARA YETMİYOR

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre Emekli-Sen Başkanı Yavuz, Türkiye’de halkın bütün kesimlerinin büyük ve derin bir yoksulluğun pençesinde boğuştuğunu, her geçen gün artan hayat pahalılığı yüzünden emeklilerin günlerini yaşam mücadelesi vermekle geçirmek zorunda kaldığını ifade etti.

Temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan emeklilerin sosyal ve kültürel yaşamdan tamamen çekildiğini anlatan Yavuz, milyonlarca emeklinin bu bayrama eskisinden daha da yoksullaşarak girdiğini kaydetti. Yavuz, emeklilerin 2 bin liralık bayram ikramiyesiyle biriken faturaları ödemeye, esnafa olan borçları kapatmaya çalıştığını, bu nedenle torunlara bayram harçlığı verecek paranın ceplerde kalmadığını söyledi.

Cengiz Yavuz

1 Mayıs’ta alanlardayız

DİSK Emekli-Sen Başkanı Cengiz Yavuz, 1 Mayıs’ta meydanlarda olacaklarını belirtirken, “Emeklinin bayram ikramiyesinden, buzdolabından, pazar poşetinden eksilterek krizden çıkmaya çalışanlar bilsinler; 1 Mayıs’ta alanlarda, 14 Mayıs’ta sandıktayız” diyerek seçime işaret etti.

İLGİLİ HABER:

DİSK EMEKLİ-SEN GENEL BAŞKANI CENGİZ YAVUZ’DAN ÖNEMLİ ÇAĞRI: BU AYRIMCILIĞA DERHAL SON VERİN..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları