1 Ağustos 2021 - Hoş geldiniz

MISIR’DAN AĞIR SUÇLAMA: ERDOĞAN TERÖRİST MÜSLÜMAN KARDEŞLERİ (İHVAN HAREKETİ) KUCAKLIYOR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » MISIR’DAN AĞIR SUÇLAMA: ERDOĞAN TERÖRİST MÜSLÜMAN KARDEŞLERİ (İHVAN HAREKETİ) KUCAKLIYOR.

Eklenme : 27.02.2019 - 22:11

MISIR’DAN AĞIR SUÇLAMA: ERDOĞAN TERÖRİST MÜSLÜMAN KARDEŞLERİ  (İHVAN HAREKETİ) KUCAKLIYOR.

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmet Hafız AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için “Terörist Müslüman Kardeşler’i kucaklıyor” dedi.

Mısır’da düzenlenen Avrupa Birliği-Arap Birliği Zirvesi ardından gerilimi tırmanan Türkiye-Mısır ilişkilerinde, Mısır kanadından Türkiye’ye yanıt geldi.

Euronews’te yer alan habere göre, Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmet Hafız yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Es Sisi hakkında konuşurken “kinini açıkça ortaya koyduğunu” söyledi ve “Dahası terörist Müslüman Kardeşler grubunu kucaklamaya devam ediyor.” ifadesini kullandı.

TÜRKİYE’DE 70 BİN SİYASİ MAHKUM VAR’

Hafız, Türkiye’de “70 bin siyasi mahkum, 175 tutuklu gazeteci” bulunduğunu, bunların yanı sıra “130 bin kişinin işten çıkarıldığını” belirterek “Bu rakamlar da Türk Cumhurbaşkanı’nın sözlerinin inanılırlığını ortadan kaldırıyor” şeklinde konuştu.

Erdoğan, Avrupa Birliği’nin Arap Birliği ile Mısır’da zirve düzenlemesini, Mısır’da yapılan idamlar nedeniyle eleştirmişti.

Erdoğan “Dünyada darbecilere karşı olduğunu söyleyenlerin Muhammed Mursi’yi darbe ile indiren Sisi’ye karşı bir tavır koymadığını tam aksine Sisi’yi kırmızı halılarla karşıladıklarını” demişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da “Tüm AB liderliğinin gidip de Sisi ile aynı yerde olması çifte standarttır, ikiyüzlülüktür” açıklamasında bulunmuştu.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları