28 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

MUHALİF MEDYADA DEPREM..SÖZCÜ VE KORKUSUZ’DA TENKİSAT..ÇOK SAYIDA YAZAR VE ÇALIŞANIN İŞİNE SON VERİDİ

Ana Sayfa » MEDYA » MUHALİF MEDYADA DEPREM..SÖZCÜ VE KORKUSUZ’DA TENKİSAT..ÇOK SAYIDA YAZAR VE ÇALIŞANIN İŞİNE SON VERİDİ

Eklenme : 02.11.2022 - 22:19

MUHALİF MEDYADA DEPREM..SÖZCÜ VE KORKUSUZ’DA TENKİSAT..ÇOK SAYIDA YAZAR VE ÇALIŞANIN İŞİNE SON VERİDİ

Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü ve Korkusuz gazetelerinde; Çiğdem Toker, Serpil Yılmaz, Sinan Meydan, Hüsnü Mahalli, Ahmet Takan ve Sezgin Özcan ile çok sayıda çalışanın ekonomik sebepler gerekçe gösterilerek işine son verildiğini duyurdu.

Saymaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sözcü ve Korkusuz gazeteleri Çiğdem Toker, Serpil Yılmaz, Sinan Meydan, Hüsnü Mahalli, Ahmet Takan ve Sezgin Özcan ile yollarını ayırdı. Ayrıca 40 kadar editör, sayfa sekreteri ve teknik elemanın işine son verildi. Gerekçe, ekonomik sebepler olarak gösteriliyor” ifadelerini kullandı.

TOKER: YAZILARIMA ‘KÜÇÜLME’ GEREKÇESİYLE SON VERİLDİ

Gazeteci Toker, konuya ilişkin açıklamasında, “Sözcü gazetesinde yayımlanan köşe yazılarıma, “küçülme” gerekçesiyle son verildiği bildirildi. Gazete yönetimine ve okurlara bugüne kadarki destekleri için teşekkür ederim” dedi.

SİNAN NEYDAN: EKONOMİK SIKINTI GEREKÇE GÖSTERİLEREK YAZILARIMA SON VERİLDİ

Sözcü yazarı Sinan Meydan, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “2017’den beri her pazartesi Sözcü’de yazdığım yazılarıma -ekonomik sıkıntı gerekçe gösterilerek- son verilmiştir. 6 yıl boyunca özgürce yazmamı sağlayan @gazetesozcu ,’ye, beni ülkenin en çok okunan yazarlarından biri yapan siz değerli okurlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

MAHALLİ: KÖŞE YAZILARIMA SON VERİLDİ

Gazeteci Hüsnü Mahalli de yaklaşık 5 yıldır yayımladığı Korkusuz gazetesindeki köşe yazılarına son verildiğini açıklamıştı.

Mahalli Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şunları söylemişti: “Yaklaşık beş yıldır yazdığım Korkusuz’daki köşe yazılarıma son verilmiştir. Geçen süre içinde hiç bir yazıma müdahale etmeden yayınlayan gazete yönetimine ve yazı işlerindeki meslektaşlarıma samimi dostluklarından dolayı teşekkür ediyorum. Mücadeleye devam”

İLGİLİ HABER:

FATİH PORTAKAL’IN DAVET ÜZERİNE ERDOĞAN’IN PROGRAMINA KATILACAĞINI AÇIKLAMASI ŞAŞKINLIK YARATTI

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları