MUHARREM İNCE: ”AMERİKALILAR BENİ ARADI. GÜLEN’İN İADESİNE İLİŞKİN USULÜNE UYGUN BİR BAŞVURU YAPILMADIĞINI SÖYLEDİLER.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » MUHARREM İNCE: ”AMERİKALILAR BENİ ARADI. GÜLEN’İN İADESİNE İLİŞKİN USULÜNE UYGUN BİR BAŞVURU YAPILMADIĞINI SÖYLEDİLER.”

18.05.2018 - 7:11

MUHARREM İNCE: ”AMERİKALILAR BENİ ARADI. GÜLEN’İN İADESİNE İLİŞKİN USULÜNE UYGUN BİR BAŞVURU YAPILMADIĞINI SÖYLEDİLER.”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına telefonla bağlandı…

CHP’de yalnız olduğu iddialarına ne dedi?

İnce, CHP’de yalnız olduğu iddialarına yönelik ”Ben ‘CHP’nin adayı kim olacak’ sürecinden beri medyanın haline üzülüyorum, bu ka kadar yanlı olunmaz. Parti rozetini çıkarıp 81 milyonun cumhurbaşkanlığına aday olarak çıktığımız için milletvekillerini ön plana çıkarmıyoruz. Her gittiğim mitingte yanımda 10 milletvekili var. Ama olayı CHP’nin şovuna çevirmemeye çalıyoruruz…”

İnce “Bütün dünya basını yanımda. Hepsi benimle röportaj yapıyor. Türk basını ise görmezden geliyor. Yalnız olan Türk basını” ifadesini kullandı.

”Gülen’in iadesi için uygun bir başvuru yapılmadığını söylediler”

”24 haziranda cumhurbaşkanı olduğumda yargıyı temizleyeceğiz, bağımsız bir yargı kuracağız dedim.Gülen’i getirteceğimizi söyledim. Amerikalar beni aradı, Fethullah gülenin iadesi için üsulune uygun bir başvuru yapılmadığını söylediler.Buradan sayın Cumhurbaşkanına soruyorum: Fethullah Gülen’in iadesi için üsulune uygun bir başvuru yapılmış mı?” ifadelerini kullandı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :