25 Haziran 2021 - Hoş geldiniz

MUHARREM İNCE: ”BENİM ÜZERİMDEN PARTİ İÇİ MUHALEFETE YÖNELİK ŞEREFSİZCE BİR SALDIRI.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » MUHARREM İNCE: ”BENİM ÜZERİMDEN PARTİ İÇİ MUHALEFETE YÖNELİK ŞEREFSİZCE BİR SALDIRI.”

Eklenme : 23.11.2019 - 8:49

MUHARREM İNCE: ”BENİM ÜZERİMDEN PARTİ İÇİ MUHALEFETE YÖNELİK ŞEREFSİZCE BİR SALDIRI.”

 

Muharrem İnce, gazeteci Rahmi Turan’ın “Saray’da Recep Tayyip Erdoğan ile Muharrem İnce görüştü” açıklamasının ardından sosyal medyadan art arda tweet attı. İnce, gazeteci Rahmi Turan için “Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve ‘kaynağım’ dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız” diye yazdı.

Gazeteci Rahmi Turan, geçtiğimiz günlerde, CHP’li bir siyasetçinin AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Saray’da gizli bir görüşme yaptığını iddia etmiş, Erdoğan’ın CHP’li siyasetçiye liderlik teklfinde bulunduğu iddiası Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Birçok siyasetçi ve siyaset çevrelerine yakın basın mensubu, Erdoğan ile görüştüğü ileri sürülen CHP’linin kimliğine yönelik tahminlerde bulunmuş, ortaya çeşitkl isimler atılmıştı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise görüşmeyi doğrulamış, “Saray’a gidenin kim olduğunu biliyorum” açıklaması yapmıştı.

Bugün İzmir’de bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan kesinlikle böyle bir görüşmenin gerçekleşmediğini söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP liderini yalan söylemekle suçladı.

Tartışmalar sürerken, gazeteci Rahmi Turan, Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen kişinin Muharrem İnce olduğunu ileri sürdü. İnce, Turan’ın iddiasına sert tepki gösterdi ve böyle bir görüşmenin gerçekliğinin kanıtlanması halinde kendini Taksim’de yakacağını ifade etti.

Açıklamanın ardından İnce sosyal medya hesabından çok sayıda tweet atarak kendisini hedef alan bir operasyon yapıldığını belirtti. İşte İnce’nin sert açıklaması:

“Daha ilk günden Rahmi Turan’ın dile getirdiği iddiaların merkezine benim adımın oturtulacağını bana gelen bilgiler doğrultusunda tahmin etmiştim. Bunun benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir operasyon olduğunu ve bunun Genel Merkez’in mutfağında bir çete tarafından pişirildiğini biliyordum. Tahminlerimde yanılmadım. İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Bu bana, benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik şerefsizce bir saldırıdır. Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve kaynağım dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız. Bu iş elbette sadece yargıyla sınırlı kalmayacaktır. Siyaseten bu operasyonun parçası olan ve Cumhurbaşkanlığı seçim akşamından bu yana şahsıma yönelik kampanya yürütenlerle de hesaplaşmamız kamuoyunun huzurunda devam edecektir. Şundan herkes emin olsun ki kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır. Ben kendimin ne olduğunu biliyorum. Madem ismimi ortaya attınız elinizdeki belgeleri de tüm Türkiye ile paylaşmanızı bekliyorum.  Bu konu artık benim için siyasi bir konu olmanın çok ötesine geçmiş bulunmaktadır. CHP yönetimi bu saatten sonra konuyu geçiştiremez. Bu konuyla ilgili benim üzerimden mutlaka bir disiplin soruşturmasını da başlatmalıdır. Ya da  taraf olarak konuyu yargıya taşıyıp kendi duruşunu göstermelidir. “

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan, Muharrem İnce’nin açıklamalarının ardından CNN TÜRK’e bağlanarak açıklamalarda bulundu.

Turan, Muharrem İnce ile ilgili ortaya attığı iddiayı bir 20 yıldır tanıdığı gazeteciden aldığını söyledi ve ‘Saray çevrelerine yakın, oralardan iyi haber alabilen, onlarla diyaloğu olan bir kişi. Onların içinde değil elbette.’ dedi.

Turan şu ifadeleri kullandı:

“Bana gelen haberlere göre devamlı ‘Kimdir bu’ diye sorulmuş. ‘Budur’ diye açıkladım. Artık o benim dışımda bir olay, araştırılsın bulunsun. Bir gazeteci kaynağını açıklar mı? Çok ayıp bir şey olmaz mı? Yakışır mı yani? ‘Muharrem İnce’dir diye iddia etmiyorum. Aldığım haberi naklettim. Bu arada Cumhurbaşkanı doğru söylüyordur elbette. Muharrem İnce de elbette doğru söylüyordur. Benim bu işle bir ilgim yok. Ben aldığım bir haberi naklettim.

İsim vermeyecektim ama sabah akşam televizyonlarda isim isim diye tutturmuşlar. Ben takip edemiyorum. Bu akşam Mustafa Çetin’e söyledim. Yarın’a kadar beklemedim, Mustafa Çetin’e söyledim. İleride gerekirse o kaynağın kendisi belki açıklar. Ben karışmam ona. Ama bana ‘Kaynağı söyleyin’ diye zorlarsanız, kusura bakmayın çok ayıp bir şey olur.

“20 YILDIR TANIDIĞIM BİR KİŞİ”

 Daha evvel iki gazeteci arkadaşa bu haberlerin tekliflerini yapıldığı söylendi. O zaman o iki arkadaş açıklasın. Onlar açıkladıktan sonra ben doğru mudur değil midir diye konuşurum. Bahsedilen arkadaşlar kimseye söz vermedikleri için rahatlıkla açıklayabilirler. Onların açıklamasını bekliyorum.

Benim 20 yıldır tanıdığım bir kişidir. Güvenmek durumunda hissettim kendimi. Güvenilir olmayabilir. Güvenilir olduktan sonra da onunla ayrıca hesaplaşmamız gerekebilir. Bana söylenen ismi açıkladım. 

Muharrem İnce de doğrudur, Sayın Cumhurbaşkanı da doğrudur. O zaman benim verdiğim bu haber yanlıştır.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları