MUHARREM İNCE İLE PLATFORMDA ZEYBEK OYNAYAN ”TOPUKLU EFE” DEN MUHALİFLERE: ”CHP DİNGONUN AHIRI DEĞİL.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » MUHARREM İNCE İLE PLATFORMDA ZEYBEK OYNAYAN ”TOPUKLU EFE” DEN MUHALİFLERE: ”CHP DİNGONUN AHIRI DEĞİL.”

24.07.2018 - 12:42

MUHARREM İNCE İLE PLATFORMDA ZEYBEK OYNAYAN ”TOPUKLU EFE” DEN MUHALİFLERE: ”CHP DİNGONUN AHIRI DEĞİL.”

CHP’de muhaliflere çok sert tepki: Burası Dingo’nun ahırı değil!

‘Topuklu Efe’ olarak anılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu, olağanüstü kurultay için imza toplayan partililere çok sert tepki gösterdi. Çerçioğlu, “CHP isteyenin istediği gibi davranacağı Dingo’nun ahırı da deği” dedi.

Çerçioğlu, Aydın’daki mitingin ardından zeybek oynayan İnce’ye sahnede eşlik etmişti

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu, partisindeki kurultay çalışmaları ile ilgili Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’ya konuştu. “CHP tek adam tarafından yönetilmiyor” diyen Çerçioğlu, “Kurultay tabii ki yapılır. Ama bunun zamanı bu zaman değil. Güneş vaktinde doğar, çiçek vaktinde açar. Kimsenin yerelde daha fazla söz sahibi olma iştahı olmamalı; çünkü 100 yıllık gelenek buna engel …” dedi. Sarıkaya’nın “Dönüşüm sancısı” başlığıyla Habertürk’te yayınlanan yazısından ilgili bölüm şöyle:

“DİNGO’NUN AHIRI DEĞİL…” 

Anlaşılan o ki bazı Büyükşehir Belediye başkanlarının takındığı tavır da süreçte etkili olmuş.

Onlardan biri de Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu…

Sohbetimize, “Demokrasi, adalet ve özgürlük alanlarında büyük sıkışma yaşandığına” dikkat çekerek başladı.

CHP’nin Türkiye’nin sigortası olduğunun altını çizdi ve “Elbette parti yönetiminde yanlış varsa tartışılır, CHP tek adam tarafından yönetilmiyor” dedi.

Kendisine yakıştırılan, “Topuklu Efe” ismine uygun tonda devam etti:

“CHP isteyenin istediği gibi davranacağı Dingo’nun ahırı da değil… CHP’nin tüzüğü, parti programı var Genel Başkan dahil herkes buna uyar…”

Erkene alınacağı iddialarının dolaştığı yerel seçime 9 ay kala vatandaş odaklı stratejilere yoğunlaşmaları gerektiğini belirtip devam etti:

“Kurultay tabii ki yapılır. Ama bunun zamanı bu zaman değil. Güneş vaktinde doğar, çiçek vaktinde açar. Kimsenin yerelde daha fazla söz sahibi olma iştahı olmamalı; çünkü 100 yıllık gelenek buna engel …”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :