MUHARREM İNCE: ”ŞİMDİ SIRA SİZDE. PAZAR GÜNÜ ACIKMAYIN, UYKUNUZ GELMESİN, HASTA OLMAYIN, OY KULLANDIĞINIZ OKULLARDAN AYRILMAYIN.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » MUHARREM İNCE: ”ŞİMDİ SIRA SİZDE. PAZAR GÜNÜ ACIKMAYIN, UYKUNUZ GELMESİN, HASTA OLMAYIN, OY KULLANDIĞINIZ OKULLARDAN AYRILMAYIN.”

23.06.2018 - 8:45

MUHARREM İNCE: ”ŞİMDİ SIRA SİZDE. PAZAR GÜNÜ ACIKMAYIN, UYKUNUZ GELMESİN, HASTA OLMAYIN, OY KULLANDIĞINIZ OKULLARDAN AYRILMAYIN.”

106. mitinginde, Ankara’da yüz binlerce kişiye seslenen cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçmene ‘Oyunuzu kullanın, sandığa sahip çıkın’ çağrısı yaptı.

 

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , Ankara’da yüzbinler tarafından karşılandı. Tandoğan mitinginin 106’ıncı mitingi olduğunu söyleyen İnce, “Ama görüyorum ki buradan ucu görünmüyor kalabalığın, bu miting gördüğüm en iç içe miting . Dikkat edin birbirinizi sıkıştırmayın” dedi. Seçim çalışmalarına başladığından bu yana 50 gündür evinde 2-3 gün gece yattığını söyleyen İnce alanı dolduran yurttaşlara “Yarın akşamdan itibaren sıra sizde. Pazar sabahı geç kalmayın, cumartesi akşamı okulların bahçesinde yatın. Pazar günü acıkmayın. Pazar günü uykunuz gelmesin, pazar günü hasta olmayın. Oyunuzu kullandınız, okulun bahçesinde durun, ayrılmayın. Sonra ilçe seçim kuruluna, il seçim kuruluna” diye seslendi. Seçilirse, Anadolu Ajansı, TRT ve YSK’nin yöneticilerini yargıya göndereceğini söyleyen İnce, dün Ankara sokaklarında dağıtılan sahte bildirileri de eleştirdi: “Ankara’da bugün bir şey yapmışlar CHP logosu basmışlar. Türbanı yasaklayacağız demişler. Bunu yazan ahlaksıza sesleniyorum, bunu yazan namussuza sesleniyorum; bunlar bırak müslüman olmayı insan bile değiller. Bu broşürlerin ne bizle ne de CHP’yle alakası vardır. Benim cumhurbaşkanlığımda ister kamuda ister özel alanda başörtüsü tak böyle bir derdimiz yok bizim.” İnce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen günlerde açıkladığı devlet yönetim şemasını da eleştirerek şunları söyledi: “Ortada bir güneş var etrafında da farklı yörüngeler var. Ortada Erdoğan var etrafında da yalakaları var. Dünyada böyle bir devlet yönetimi yok, böyle bir şirket yönetimi yok, dünyada böyle bir organizasyon şeması yok. Bu paralel bir yapıdır, bu tek akılla Türkiye’yi yöneteceğim demektir. Emin olun ne yaptığını bilmiyor. Kampüs demiyor ‘külliye’ diyor. ‘Neden batı sözcükleri kullanıyorsunuz’ diyor, buraya da yazmış finans ofisi. Yanındakilerini değiştirdi olmadı, bakanları değiştirdi olmadı, Çankaya Köşkü’nü değiştirdi olmadı, devletin yapısını değiştirmeye çalışıyor olmayacak, Erdoğan sen uğraşma her şey değişecek zaten.”

‘Kamyoncu ne yapsın’

Başkentteki kamu görevlilerine de seslenen İnce, “Sakın tedirgin olmayın. Seçimi ben kazanacağım, devlet de tıkır tıkır işleyecek. Layıkıyla o göreve gelenler hiç merak etmeyin, başı açıkmış kapalıymış bakmam, ilgilendiğim tek şey siz o işi biliyor musunuz bilmiyor musunuz” diye konuştu. İnce, Erdoğan’la aralarındaki köprü polemiğine de değinerek şunları söyledi: “Dün bana diyor ki, gerçekten zavallı kimyası bozuk, “paran varsa geç ne konuşuyorsun?” Erdoğan ben milletvekiliyim, benim param var ben geçerim de kamyoncu nasıl geçecek? Benim derdim kamyoncu! Parası olan geçsin diyor, yakında şunu derse şaşırmayın ‘Parası olan hastalansın, parası olan yaşasın.’”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :