MUHARREM İNCE’DEN, ERDOĞAN’A KRİTİK SORU: ”SEN DOLARLARINI BOZDURDUN MU?”

Ana Sayfa » GÜNCEL » MUHARREM İNCE’DEN, ERDOĞAN’A KRİTİK SORU: ”SEN DOLARLARINI BOZDURDUN MU?”

29.05.2018 - 17:09

MUHARREM İNCE’DEN, ERDOĞAN’A KRİTİK SORU: ”SEN DOLARLARINI BOZDURDUN MU?”
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Trabzon’da vatandaşlara seslendi.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ne söylese yanıt verdiğini ancak bir konuya hiç değinmediğini belirterek, “Diploma konusunda da bir şey yapsan diyorum” ifadesini kullandı. Pensilvanya iddiasını yineleyen İnce, “Gülen’den icazet aldığını ispatlamazsam namerdim” dedi.

İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’yi kurmadan önce Fethullah Gülen’den icazet aldığı yönündeki iddiasını tekrarlayarak, “Bana diyor ki ‘ispatlamazsan namertsin’, ben de diyorum ki; ‘ispatlamazsam namerdim’. Bana bunu diyen kişi birlikte gittiğin kişi. Ben onu korumak amaçlı söylemiyorum. Ama 24 Haziran’dan sonra anlatacağım zaten” diye konuştu.

Trabzon’da konuşan Muharrem İnce, “Hemşehrimle bu aralar anlaşamıyoruz” diyerek, kendisinin geleceği anlattığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise geçmişe odaklandığını söyledi.

’24 HAZİRAN’DAN SONRA HEPSİNİ ANLATACAĞIM’

 ​İnce’nin açıklamalarından satır başları söyle:

İkide bir bana laf söylüyor. Ben de cevap vermek zorunda kalıyorum. Partiyi kurmadan önce gidip Fethullah Gülen’den icazet aldın mı? O da dedi ki, ispatlamazsan namertsin. Ben de diyorum ki, ispatlamazsam namerdim. Kiminle gittiğini biliyorum, bana bunu söyleyen kişi birlikte gittiğiniz kişi. Ama ona zaar verirsin biliyorum. Şimdi aranız bozuk, zaten kim kaldı ki yanında! Bülent Arınç yok, Abdullah Gül yok. O günlerde yanından ayrılmayan kişi bana dedi ki, biz beraber gittik. Ben onu korumak pahasına söylemiyorum. O bana söyle derse, ismini de veririm. Ayrıntılar saklı, 24 Haziran’dan sonra hepsini anlatacağım zaten.

‘HER KONUDA CEVAP VERİYORSUN, BU KONUDA DA BİR ŞEY YAPSAN DİYORUM’

Ne dersem cevap veriyor, bir konuya hiç girmiyor. Diploma. Dün Balıkesir’deydim, mezun olduğum okula gittim. Okul arkadaşlarımla beraber, okulun bahçesinde bir daha fotoğraf çektirdik. Bekliyorum, her konuda bana cevap veriyorsun da bu konuda da bir şey yapsan diyorum.

Kadınlarla başaracağız, gençlerle başaracağız bu seçimi. Şu anda işgücüne katılım oranı kadınlarda yüzde 32. Bunu 50’ya çıkaracağız. Peki nasıl yapacağız? Kadının çalışması lazım, çocuk var, nasıl olacak? Bunun yolu kreş, kreş. Her mahalleye kreş açarsak ne olacak? Çocuk kreşe, kadın işe!

‘SEN DOLARLARINI BOZDURDUN MU?’

 

 

Döviz yükseliyor, durdurulamıyor. Ekonomi Bakanı, “Kuru tanımıyorum”, Başbakan “Dolsa ne olur, dolmasa ne olur”, Cumhurbaşkanı “İlgilenmeyin” diyor. Çıkıp dolarlarınızı bozdurun demişti, 3.40’tı o zaman. Şimdi 5’e geliyor. İki tane sorum var sana: Sen kendilerininkini bozdurdun mu? Vatandaşın seni dinleyip ettiği yüzde 45 zararı kim karşılayacak?

Diyor ki, dolar üzerinden bizi terbiye edecekler. Köprülerde dolar üzerinden anlaşmayı ben mi yaptım, sen mi yaptın? Geçiş garantisini ben mi verdim, sen mi verdin? Havaalanında uçma, hastanede uçma garantisini ben mi verdim? Hem garanti vereceksin, hem kandırıldım diyeceksin.

‘6 VİLAYETE SÖZ VERDİLER, SEÇİME KADAR 20’Yİ BULUR’

Geçen bana cevap veriyor. Ben dedim ki, köprü yapmak kolay iş. “Senin haddine mi” dedi bana. Ben de ona diyorum ki, gel bir televizyon kanalına, danışmanların da olsun, ben yalnız geleceğim. Yüreğin varsa gel tartışalım. İstersen 5 konu seç, en iyi olduğun beş konuyu. Ben tek başıma geleceğim.

Köprü yapmaya gelince, bak değerli hemşehrim. Demirden köprüleri herkes yapar. Ben gönüller arasında köprü kuruyorum, gönüller arasında. Önemli olan budur. Yerli otomobil üreteceğiz diyor, şimdiye akdar 6 vilayete söz verdiler sizde yapacağız diye. Seçime kadar 20 vilayete söz verir bunlar.

KURU FASULYE-PİLAV TARİFİ VERDİ

İlk kez bir yemek tarifi yapacağım Trabzon’da. Kuru fasulye pilav tarifi yapacağım size. 2 su bardağı Çin kuru fasulyesi alacaksınız, yanına 2 kaşık Tunus zeytinyağı koyacaksınız, yanına 1 adet İran soğanı, 1 kaşık Ukrayna salçası katacaksınız, 3 bardak Amerikan pirinci olacak, bunları da Rus doğalgazında ısıtacaksınız, bu arada da Fransız düdüklü tenceresini kullanacaksınız. Eee peki AK Parti’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Fasulye Çin’den, saman Bulgaristan’dan. Etsiz kuru fasulye yaptık, pardon. 300 gram da Sırbistan eti katacaksınız. Etli fasulye olacak.

Erdoğan yerli, milli; sanki biz yabancıyız. Ama soru tek, AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. Vicdanınıza soracağım. Saraydaki mermerler Afyon mermeri mi, Hindistan mermeri mi? Yerliysen Afyon mermeri kullanman lazım. Hindistan’dan mı getirdin mermerleri, Afyon’dan mı?

‘İDAM KALKTI, ORTAĞIN BAHÇELİ İYİ BİLİR’

‘Bunlar beni Menderes gibi idam eder’ diyor. Nereden çıktı bu ya? Bu duygu sömürüsüne gerek yok. İdam kalktı, ortağın Bahçeli’ye sor, en iyi o bilir. Korkma sen, CHP var, biz engel oluruz korkma. Menderes kim, sen kim! Rahmetli Menderes, oğlu ticaret yapmak istediğinde, ben başbakanken olmaz diyen adam, senin ne benzerliğin var? Korkma, birileri öyle bir şey yapmak isterse biz karşılarına dikiliriz, savunuruz seni. Ama hiç böyle bir şey yokken de duygu sömürüsü yapma.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :