6 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

MURAT YETKİN’DEN MUHARREM İNCE’YE: BİR İNSAN KENDİNİ BU KADAR MI HARCAR?

Ana Sayfa » GÜNCEL » MURAT YETKİN’DEN MUHARREM İNCE’YE: BİR İNSAN KENDİNİ BU KADAR MI HARCAR?

Eklenme : 30.03.2023 - 7:56

MURAT YETKİN’DEN MUHARREM İNCE’YE: BİR İNSAN KENDİNİ BU KADAR MI HARCAR?

Gazeteci Murat Yetkin, YetkinReport‘ta yayımlanan yazısında, Memleket Partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce hakkındaki görüşlerini paylaştı. İnce’nin bir zamanlar AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı umut beslenen, muhalif kesimde de sevilen bir siyasetçi olduğunu söyleyen Yetkin, “Şimdi kızmaktan çok üzülmek mümkün. Ama hâlâ kendini affettirmesi mümkün” diye yazdı.

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin Fazıl Say’a “sözde sanatçı” demesini, kendisini eleştirenlere iktidar diliyle yanıt vermesini ve beraberinde yaşananları değerlendiren Yetkin, “Bu kadar kolay dengesini yitiren bir kişiden ülkeyi yönetmesini de bekleyemeyiz. Kılıçdaroğlu’nun kendi lehine adaylıktan çekilmesini bekleyecek kadar gerçeklerden kopmuş İnce’ye artık kızmak da mümkün değil, üzülmek mümkün ama” diye yazdı.

İnce’nin yıldızı parlayan bir siyasetçi olduğunu söyleyen Yetkin, şunları kaydetti:

“AK Parti trollerinin kol gezdiği sosyal medyada dansını paylaşanların büyük kısmı yarın İnce’nin adını bile hatırlamayacak siyasi bilinç düzeyinde. Ama son dönemdeki bütün tutarsızlıklarına rağmen İnce’yi hâlâ parlak bir siyasetçi olarak hatırlamak isteyenler onun Türkiye’nin aydınlık geleceğine katkı verirken görmek isteyenler var. Bence İnce’nin hiç değilse 24 saat sosyal medya orucu tutup elini vicdanına koyup kendisini bu kadar kolay harcamaması gerektiğini düşünmesinde fayda var. Sonra daha çok üzülmek yerine bugün kendini mahallesine affettirmek, kendi egosunu siyasi ülküsü için yenebileceğini kanıtlamak daha kolay.”

İLGİLİ HABER:

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları