MUSTAFA BALBAY: ”AKP, KÜRT SEÇMENİ 9 KEZ KANDIRDI. YİNE AYNI OYUN OYNANIYOR.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » MUSTAFA BALBAY: ”AKP, KÜRT SEÇMENİ 9 KEZ KANDIRDI. YİNE AYNI OYUN OYNANIYOR.”

10.05.2018 - 7:14

MUSTAFA BALBAY: ”AKP, KÜRT SEÇMENİ 9 KEZ KANDIRDI. YİNE AYNI OYUN OYNANIYOR.”

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’nın konuğu olan CHP İzmir Milletvekili ve Cumhuriyet Gazetesi eski Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, AKP’nin, Kürtleri defalarca kandırdığını, şimdi de HDP’ye, “seçimden sonra benimlesin” mesajını götürmeye hazırlandığını ileri sürdü ve şöyle konuştu:

“Rakamlarla konuşmak gerekirse AKP iktidarı Kürt seçmeni 9 kez kandırdı. 2010 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ‘çok güzel şeyler olacak’ dedi. Açılım dendi ama her seferinde kandırdılar. En son Meclis’te seçim yasasını görüşeceğimiz gün iki HDP milletvekilini Meclis’ten attılar, bunu unutmasınlar. Ankara’da sezdiğim, burnuma gelen kokular, AKP’nin HDP’ye seçimden sonra ‘benimlesin, bak seçimden sonra güzel şeyler olacak’ diye mesajları uçurmaya hazırlandığını görüyorum.”

Bu arada Cumhuriyet gazetesi muhabiri Ahmet Şık ise Balbay’ın bu açıklamalarını Twitter’dan paylaşarak, tepki gösterdi.

“Merak içindeyim, Cumhuriyet gazetesine kurulan son kumpasta yönetimi ve birçok vekili ile basın özgürlüğünün yanında saf tutan CHP, gazete içi bir iktidar ve güç savaşında kaybeden olmanın hırsıyla kumpasçıların ortağı bu kişiyi yeniden milletvekili adayı gösterecek mi acaba”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :