6 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

MUSTAFA SARIGÜL’E ERZİNCAN’DA COŞKULU KARŞILAMA: ASKERDEN GELMİŞ EVLAT GİBİYİM

Ana Sayfa » GÜNCEL » MUSTAFA SARIGÜL’E ERZİNCAN’DA COŞKULU KARŞILAMA: ASKERDEN GELMİŞ EVLAT GİBİYİM

Eklenme : 12.04.2023 - 22:56

MUSTAFA SARIGÜL’E ERZİNCAN’DA COŞKULU KARŞILAMA: ASKERDEN GELMİŞ EVLAT  GİBİYİM

CHP Erzincan Milletvekili adayı Sarıgül, kente girişinde CHP Çayırlı İlçe Örgütü üyeleri tarafından “Baba ocağına hoş geldiniz vekilim” pankartı ve sloganlarla karşılandı.

CHP Erzincan İl Başkanlığı’nda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılan Sarıgül burada yaptığı konuşmada “Erzincan’a çok geldim, hep koşarak geldim. Hep özlemle ve sevinçle geldim. Hep heyecanla geldim. Ama inanın bugün çok farklı duygular içindeyim. Askerden gelmiş evlat gibiyim. Evine dönmüş gurbetçi gibiyim” ifadelerini kullandı.

“Türkiye, çok önemli bir seçime gidiyor. Bu seçimler hepimize güzel bir Türkiye için bir araya gelme sorumluluğu veriyor. Seçimi kazanmaktan daha fazlasına ihtiyacımız var. Aynı zamanda yeni bir Türkiye inşa etmemiz lazım.

‘BENİM GÖREV VE SORUMLULUĞUM ERZİNCAN’DA ÇALIŞMAKTIR’

Hak, hukuk, adalet içinde yaşayan, eşitlik içinde yaşayan, barış ve huzur içinde yaşayan güler yüzlü bir Türkiye inşa etmemiz lazım. Bunun için, herkesin elinden geleni yapması gerekiyor. Benim görev ve sorumluluğum Erzincan’da çalışmaktır. CHP Erzincan milletvekili adayı olarak buradayım. CHP gençlik kollarında siyasete başladım. Genç yaşta milletvekili seçildim. Başkanlık divanında görev yaptım. Şişli’de uzun yıllar belediye başkanlığı yaptım. İşsize iş bulmayı, evsize ev bulmayı, dertlere derman olmayı Allah’ım bana nasip etti. Yaptığımız bu hizmetler, bize yeni bir görev ve sorumluluk getirdi. CHP Erzincan milletvekili adaylığını bir görev ve sorumluluk olarak görüyorum.

‘HAMURUMUZ, KOKUMUZ, DOKUMUZ ERZİNCAN’

Erzincan benim baba ocağım. Bizim hamurumuz, kokumuz, dokumuz Erzincan topraklarıdır. Bu toprakların örfünü, âdetini, inançlarını bilen bir insanım. Törelerimize, geleneklerimize, inançlarımıza bağlı, büyüğümü, küçüğümü bilerek siyaset yaptım. Yapmaya da devam edeceğim. Hep proje siyaseti yaptım. Hep iş ve aş siyaseti yaptım. Hep kardeşlik ve barış siyaseti yaptım. Milletin derdini derdim bildim. İşi olmayanın, darda kalanın, haksızlığa uğrayanın yanında oldum. Olmaya da devam edeceğim.

‘ERZİNCAN’I TÜRKİYE’NİN YILDIZI YAPACAĞIM’

Belediyecilikte Şişli’yi nasıl model yaptıysam, memleketim Erzincan’ı da Türkiye’nin yıldızı yapacağım. Gençlerimize iş bulmak, hemşerilerimizin rızasını kazanmak, daha fazla yatırım, daha fazla aş, iş getirmek, tarımda, sanayide ve turizmde Erzincan’ın yüzünü güldürmek için adayım. Sizin derdiniz benim derdim. Dertlerinizi çözmek için adayım. Samimiyetle ve iyi niyetle yola çıktım.

‘ERZİNCAN’IN SESİ ARTIK DAHA GÜR ÇIKACAK’

Hiçbir parti farkı gözetmeden herkesi kucaklayacağım. Erzincan’ı TBMM’de en iyi biçimde temsil edeceğim. Erzincan’ın sorunlarını meclise taşıyacağım. Meclisin ve ülkemizin dikkatini Erzincan’a çekeceğim. Erzincan’ın sesi artık daha gür çıkacak. Erzincan konuşulur olacak. Ben vaatte bulunmuyorum. Bugüne kadar yaptığım şeyleri söylüyorum. Ben bugüne kadar hiçbir yurttaşıma sen kimsin, necisin, hangi partilisin? diye hiç sormadım. Hep sadece şunu sordum: “senin için ne yapabilirim?”  Yine onu soracağım.

Bana oy versin vermesin herkesin yardımına koşacağım. Herkesin hakkını ve hukukunu koruyacağım. Haftanın üç günü, salı, çarşamba, perşembe günleri Meclis çalışmaları nedeniyle Ankara’da olacağım. Diğer dört gün Erzincan’da olacağım. Evim ocağım burası olacak.

‘KIRK KAPIYA KIRK ANAHTAR SOKMADAN ULAŞABİLECEKSİNİZ’

Bildiğiniz, tanıdığınız, sizi anlayan, sizi bilen, sizi duyan bir vekiliniz olacağım. Kırk kapıya kırk anahtar sokmadan ulaşabileceksiniz. Ailenizden birini görmeye gelmiş gibi geleceksiniz. Geçmişte hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun, herkesin desteğini istiyorum. Hangi etnik kökene, inanca sahip olursanız olun, hangi siyasi partiye oy vermiş olursanız olun, hepiniz benim öz be öz kardeşimsiniz, hepimiz öz kardeşiz.

‘YAŞLILARIN EVLADI, KÜÇÜKLERİN ABİSİ, BÜYÜKLERİN KARDEŞİ OLACAĞIM’

Ben milletvekili olmaya değil, yaşlıların evladı, küçüklerin abisi, büyüklerin kardeşi olmaya geldim. Seçim, sözün millete geçmesi demektir, seçim havayı temizler, moral verir. Seçimlere katılan her partiden bütün milletvekili adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Centilmence bir mücadele olsun. CHP milletvekili adayları olarak, güzel bir seçim kampanyası yapacağız. Bir oy daha fazla almak için, insanları incitmeyeceğiz. Kul hakkı yemeyeceğiz. El ele, kol kola, omuz omuza vererek çalışacağız, çalışa, çalışa kazanacağız. Türkiye’nin sorunlarını çözeceğiz.

Adil bir devlet, insanca ve hakça bir düzen kuracağız. Sevginin diliyle konuşacağız, sevgi kazanacak, Erzincan kazanacak. Kazanan Türkiye olacak.”

İLGİLİ HABER:

TV1OO KANALINDA ”İNSANLIK SUÇU” İŞLENDİ..MUSTAFA DESTİCİ’DEN, ERKAN BAŞ’A İNANILMAZ SÖZLER..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları