25 Ocak 2022 - Hoş geldiniz

NACİ İNCİ’NİN BOĞAZİÇİ’NDE ÖĞRENCİLERİN ARDINDA YENİ HEDEFİ AKADEMİSYENLER

Ana Sayfa » EĞİTİM » NACİ İNCİ’NİN BOĞAZİÇİ’NDE ÖĞRENCİLERİN ARDINDA YENİ HEDEFİ AKADEMİSYENLER

Eklenme : 09.12.2021 - 20:38

NACİ İNCİ’NİN BOĞAZİÇİ’NDE ÖĞRENCİLERİN ARDINDA YENİ HEDEFİ AKADEMİSYENLER

Görevden alınan Prof. Dr. Melih Bulu’nun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektörlüğe atanan ve üniversite bileşenleri tarafından ‘ikinci kayyum’ olarak nitelendirilen İnci, 230 gündür rektörlüğe sırtlarını dönerek eylem gerçekleştiren 16 akademisyen hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet’te yer alan haber göre İnci’nin avukatı aracılığıyla savcılığa sunulan suç duyurusu dilekçesinde, akademisyenlerin her iş günü gerçekleştirdikleri nöbet eylemleri sonrasında izinsiz olarak “Kayyumluk” afişi astıkları ve üniversite içinde gerçekleştiren sırt dönme nöbeti sırasında toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununu ihlal ettikleri iddia edildi.

Rektörlük protestosu eylemlerine katılan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Enis Berke Gök ve Caner Perit Özen, İnci’nin şikayeti sonrası tutuklanmıştı.

Boğaziçi Akademisyenleri, direnişlerini bugün de sürdürdü. 340. gününü geride bırakan Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri, “Nöbeti no. 229. Direnişin 49. haftası/340.günü” notuyla fotoğraf paylaştı.

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları