12 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

NAGEHAN ALÇI’DAN EN ”ATEŞLİ” İMAMOĞLU YAZISI: ””İMAMOĞLU’NA SALDIRANLARIN ZİHİNLERİ DEVLETİN KONTROLÜNDE”

Ana Sayfa » GÜNCEL » NAGEHAN ALÇI’DAN EN ”ATEŞLİ” İMAMOĞLU YAZISI: ””İMAMOĞLU’NA SALDIRANLARIN ZİHİNLERİ DEVLETİN KONTROLÜNDE”

Eklenme : 08.05.2022 - 13:03

NAGEHAN ALÇI’DAN EN ”ATEŞLİ” İMAMOĞLU YAZISI: ””İMAMOĞLU’NA SALDIRANLARIN ZİHİNLERİ DEVLETİN KONTROLÜNDE”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz turunu takip eden gazetecilerden biri olan Nagehan Alçı, seyahat sırasında çekilen ve tartışma yaratan fotoğrafla ilgili bir yazı kaleme aldı.

Habertürk’teki köşesinde ‘Fotoğraf sebebiyle Ekrem İmamoğlu’na saldıranlar muhalif mi?’ başlıklı bir yazı yayınlayan Alçı, “Ekrem İmamoğlu ile Karadeniz seyahati hadisesi acayip bir noktaya evrildi. Şu dört günde yaşananlara inanmak güç. Ben bir davete icabet ettim. Bir fotoğraf çekildi, o fotoğrafın içinde oldum. Tüm yaptığım bu. Sırf bu yüzden yediğim hakaret ve aldığım tehdit mesajlarının sınırı yok. Ekrem İmamoğlu’na “muhalefet”ten gelen saldırıların da ucu bucağı yok. Resmen bir toplumsal delirme hali yaşanıyor. Daha önce de yazdığım gibi Türkiye bir açık hava tımarhanesine dönmüş durumda” ifadelerini kullandı.

“GEZİ DAVASI TUTUKLULARINI EN ÇOK BEN SAVUNDUM”

Gezi davasında tutuklanan isimleri Türk basınında en çok kendisinin savunduğunu öne süren Alçı, şu ifadeleri kullandı:

“Bakın, bu kadar “sözde” muhalif medya var. Türk medyasında Osman Kavala’ya yapılan haksızlıkla ilgili en çok yazıyı ben yazmışım. Hepsi de gündem olan ve devlet mekanizmasını cepheden karşıma aldığım onlarca yazı. Bunu en iyi de Sayın Ayşe Buğra biliyor. Oysa ben Kavala-Buğra çiftinin sol-sosyalist dünya görüşüne de uzak bir insanım.

Şu an haksız yere içeride olan Yiğit Ekmekçi’leri, Tayfun Kahraman’ları, Hakan Altınay’ları, Çiğdem Mater’leri, Mücella Yapıcı’ları Türk basınında en çok ben savundum ve savunmaya da devam edeceğim. Hukuksuz bir dava bu çünkü. Ama birileri utanmadan benim Kavalalalara hapis istediğimi yazabiliyorlar. Yalanın bu kadar kuyruklusu olamaz.

Bu insanlara da kızamıyorum, çünkü bu bahsettiğim çıldırmış arkadaşlar o kadar “loser” hale düştüler ki ruh sağlıklarını tamamen kaybettiler. Onları da anlamaya çalışıyorum”

“İMAMOĞLU’NA SALDIRANLARIN ZİHİNLERİ DEVLETİN KONTROLÜNDE”

Tartışma yaratan fotoğrafla ilgili İmamoğlu’na ‘saldıranların’ rejimin muhalifi olmadığını savunan Alçı’nın yazısının ilgili bölümünde şu ifadeler yer alıyor

“Bu fotoğraftan hareketle Ekrem İmamoğlu’na saldıranların hiçbiri -evet hiçbiri- mevcut siyasal rejimin muhalifi değil. Bilakis rejime faydalı kişiler. Hepsinin de zihinleri bir şekilde Devlet’in kontrolünde. Korku ya da başka sebeple. Sonuçta böyleler. İçlerinde geçmişte İmamoğlu’na samimi destek olanlar da vardır ama siyasal ideolojileri ya da korkaklıkları yüzünden istemeseler bile şu an bunlar zihinsel manada Devlet’in hizmetkarları. Ekrem İmamoğlu’na bu şekilde saldırarak Devlet nezdinde konfor alanlarını genişletiyorlar. Kendilerini garanti altına alıyorlar. Ortada tam bir sahtekarlık var.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları