1 Ekim 2022 - Hoş geldiniz

NEBATİ: 1 MİLYONDAN FAZLA YURTTAŞIMIZI GÜVENLİ KONUTLARA TAŞIYACAĞIZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » NEBATİ: 1 MİLYONDAN FAZLA YURTTAŞIMIZI GÜVENLİ KONUTLARA TAŞIYACAĞIZ

Eklenme : 12.09.2022 - 15:54

NEBATİ: 1 MİLYONDAN FAZLA YURTTAŞIMIZI GÜVENLİ KONUTLARA TAŞIYACAĞIZ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal konut projesine ilişkin, “Toplam 250 bin konut inşa edeceğiz. Böylece, Hazine’nin desteğiyle 1 milyondan fazla vatandaşımızı güvenli konutlara taşıyacağız” dedi.

Bakan Nebati, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ekonomi politikamızın hedefi sadece büyüme değil. Temel amacımız, ekonomik büyümenin yaratacağı refahı toplumun tüm kesimlerine yaymak. Vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak için Türkiye tarihinin en büyük sosyal konut projesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte başlatıyoruz. Emeklilerimiz, işçilerimiz, öğrencilerimiz, şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve engelli vatandaşlarımız için büyük ölçekli bir bütçe ayırdık, toplam 250 bin konut inşa edeceğiz. Böylece, Hazine’nin desteğiyle 1 milyondan fazla vatandaşımızı güvenli konutlara taşıyacağız” dedi.

Nebati “Hazine’nin sosyal amaçlı bu dev yatırımının ayrıca, çarpan etkisiyle, 1,5 trilyon lirayı aşan bir ekonomik değer yaratacağını öngörüyoruz. Bu dev proje ile en az 100 bin yeni istihdam oluşturacak, 250’den fazla alt sektörün, sanayinin ve ticaretin çarklarını hızlandıracağız. Ekonomimizde itici güç olacak bu büyük proje, tüm Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları