22 Ocak 2022 - Hoş geldiniz

NEBATİ İLE 3 SAAT SÜREN GÖRÜŞMENİN ARDINDAN TÜSİAD BAŞKANI KASLOWSKİ’DEN AÇIKLAMA: ENFLASYON ÇOK YÜKSEK SEVİYELERE ÇIKTI AMA..

Ana Sayfa » EKONOMİ » NEBATİ İLE 3 SAAT SÜREN GÖRÜŞMENİN ARDINDAN TÜSİAD BAŞKANI KASLOWSKİ’DEN AÇIKLAMA: ENFLASYON ÇOK YÜKSEK SEVİYELERE ÇIKTI AMA..

Eklenme : 11.01.2022 - 20:18

NEBATİ İLE 3 SAAT SÜREN GÖRÜŞMENİN ARDINDAN TÜSİAD BAŞKANI KASLOWSKİ’DEN AÇIKLAMA: ENFLASYON ÇOK YÜKSEK SEVİYELERE ÇIKTI AMA..

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile ekonomideki son gelişmeleri ve riskleri değerlendirdiklerini belirterek, “Atılan adımların reel sektöre etkilerini tartıştık. Çok açık bir iletişim ve samimi bir görüşme oldu. Bu istişareyi de Bakan Bey ile devam ettireceğimize inanıyoruz.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Bakanlık toplantı salonunda TÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

 3 SAAT SÜRDÜ

Cumhuriyet’te yer alan habere göre yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kaslowski, Bakan Nebati ile ekonomideki son gelişmeleri ve riskleri değerlendirdiklerini ifade etti.

Bakan Nebati ile atılan adımların reel sektöre etkilerini tartıştıklarını ifade eden Kaslowski, “Çok açık bir iletişim ve samimi bir görüşme oldu. Bu istişareyi de Bakan Bey ile devam ettireceğimize inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaslowski, vergi konularını ele aldıklarını, yeşil dönüşümle ilgili fırsatları kaçırmamak açısından da bazı önerilerde bulunduklarını dile getirerek, “Enflasyonla ilgili görüşlerimizi de paylaştık. Enflasyonla ilgili ciddi bir mücadele verileceğine inanıyoruz. Enflasyon çok yüksek seviyelere çıktı ama önümüzdeki dönemde bu konuda da ciddi adımlar atılacağını öngörüyoruz, ümit ediyoruz.” diye konuştu.

Kredi faizlerinin seviyesine ilişkin bir soru üzerine de, finans sektöründeki sorunları da Bakan Nebati ile paylaştıklarını ifade eden Kaslowski, şunları kaydetti:

“Reel sektörde bu konuda bazı sorunlar var. Bunun üzerine de Bakanlık çalışıyor. Bunun da etkilerini göreceğiz. Şu an itibarıyla finansman kaynakları bulmakta sorunlar yaşanıyor. Bu tabii ki biraz kur şokundan da kaynaklanıyor. Bakanlık da bunun farkında ve bir paket üzerine çalışıyor.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları