20 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

NEBATİ’NİN KRİZDEN ÇIKIŞ FORMÜLÜ: GÜÇLÜ BİR LİDERİNİZ VARSA, ALLAH’A DA HAMDEDİYORSANIZ..

Ana Sayfa » EKONOMİ » NEBATİ’NİN KRİZDEN ÇIKIŞ FORMÜLÜ: GÜÇLÜ BİR LİDERİNİZ VARSA, ALLAH’A DA HAMDEDİYORSANIZ..

Eklenme : 11.04.2022 - 17:26

NEBATİ’NİN KRİZDEN ÇIKIŞ FORMÜLÜ: GÜÇLÜ BİR LİDERİNİZ VARSA, ALLAH’A DA HAMDEDİYORSANIZ..

Türkiye’de enflasyondaki hızlı artışla ilgili olarak Nebati, “Enflasyondaki artışın geçici olduğunu değerlendiriyoruz.” açıklamasını yaptı.

Nebati’nin açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

Türkiye kalkınacak ve 21. yüzyılda hak ettiği seviyeyi yakalayacak diye bir iddiamız var. Bizim hedefimiz, tarımda ve enerjide dışarıya bağımlı olmayan bir ülke konumuna gelmek. Bizim iddiamız Türkiye’yi en büyük 10 ekonominin içine sokmaktır. Sizi dinlemeye ama bu iddiamızın da sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu ifade etmeye geldik. İddia sahibi olmak özgüven gerektirir. Özgüveniniz ve iddianız varsa, yerli aracınızı, yerli uçağınızı ve İHA’larınızı yaparsınız.

Güçlü bir lideriniz varsa ve Türkiye’nin bulunduğu konumun en önemli jeopolitik imkanları sağlayan bir ülke konumunda olduğuna inanıyorsanız ve Allah’a da hamdediyorsanız merak etmeyin her türlü zorluğun üstesinden gelirsiniz.

Bizim özgüvenimiz kuru bir özgüven değil, son 20 yılda bu ülkenin nereden nereye geldiğini gösteren net rakamlarla ortaya koyduk. 20 yıl öncesinin Türkiye’si değiliz, 21. yüzyıla damgasını vuran bir Türkiye’yiz.

Biz başarıların altına imza attıkça, bizi karalamaya çalışıyorlar, olsun biz çalışmaya devam edeceğiz.

Enflasyon sadece bizim değil tüm dünyanın meselesi olsa da bu sorunu kalıcı şekilde ortadan kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz, enerji sarf ediyoruz ve elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz.

“YÜKSEK ENFLASYONLA MÜCADELE EDİYORUZ”

Yüksek enflasyon ile mücadele ediyoruz, alım gücünü eskisinin de üzerine çıkarmak istiyoruz. Döviz, üretim, yatırım ve ihracat açısından uygun, yönetilebilir bir noktaya gelmiştir. Hedefimiz enflasyonu makul seviyelere düşürmek.

Enflasyondaki artışın geçici olduğunu değerlendiriyoruz. Fiyat artışlarının vatandaşlara sınırlı yansımasına yönelik adımlarımızı atmaya devam ediyoruz.

kaynak: Gerçek Gündem

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları