18 Mayıs 2021 - Hoş geldiniz

NERGİS AŞKTIR..NERGİSİN ANAVATANI HATAY’DA 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ BAKIN NASIL YAŞANDI

Ana Sayfa » YURTTAN » NERGİS AŞKTIR..NERGİSİN ANAVATANI HATAY’DA 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ BAKIN NASIL YAŞANDI

Eklenme : 14.02.2021 - 0:35

NERGİS AŞKTIR..NERGİSİN ANAVATANI HATAY’DA 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ BAKIN NASIL YAŞANDI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 14 Şubat Sevgililer Günü’nünde çiçek üreticilerine destek vermek amacıyla Antakya’da yetişen nergisleri alarak şehrin farklı ilçelerinde dağıtımını sağladı.

Lütfü Savaş hazırladıkları bir video aracılığıyla Türkiye’ye seslendi.

Lütfü Savaş, Hatay’da nergis çiçeklerini 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi şehrin farklı noktalarında hemşehrilerine hediye etti.

Hafta içinde Antakya Karlısu Mahallesi’nde nergislerin üretildiği tarlaları ziyaret eden ve üreticiyle buluşan Savaş, burada yetişen nergisleri eşi Nazan Savaş ile birlikte topladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak çiçekleri satın aldıklarını açıklayan Savaş, “Bu seneki Sevgililer Günü’nde gül, karanfil ya da diğer renkli çiçekleri almak yerine kendi üreticimizin yetiştirdiği nergisleri almayı tercih ettik. Bu 14 Şubat’ta hem Hatay’ın ruhuna hem de belediyemizin projelerine uygun davranmak istedik. Kendi tarlamızda yetiştirdiğimiz nergisleri sevdiklerimize verelim istedik. Bu çiçekler bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı. Başkan Savaş, 14 Şubat Sevgililer Gününü kutlarken “Her insanın bir sevme ve kucaklama şekli var, Hatay gibi doğal, çiçeklerle sevginizi gösterin” dedi.

 

 

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları