NEW YORK VALİSİ’NDEN TRUMP’A AĞIR SUÇLAMA: KORONAVİRÜSÜ İNKAR ETMEK İSTİYOR, DAHA İLK GÜNDEN YAPTI BUNU, GRİP GİBİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » NEW YORK VALİSİ’NDEN TRUMP’A AĞIR SUÇLAMA: KORONAVİRÜSÜ İNKAR ETMEK İSTİYOR, DAHA İLK GÜNDEN YAPTI BUNU, GRİP GİBİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

06.07.2020 - 23:35

NEW YORK VALİSİ’NDEN  TRUMP’A AĞIR SUÇLAMA: KORONAVİRÜSÜ İNKAR ETMEK İSTİYOR, DAHA İLK GÜNDEN YAPTI BUNU, GRİP GİBİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

New York Valisi Cuomo, ABD’de Kovid-19 salgınının yayılmasından Başkan Trump’ı sorumlu tutarak “Koronavirüsü inkar etmek istiyor ve daha ilk günden yaptı bunu. Grip gibi olduğunu söyledi” açıklamasında bulundu.

New York Valisi Andrew CuomoABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasından Başkan Donald Trump‘ı sorumlu tuttu.

Cuomo, düzenlediği basın toplantısında, Trump’ı salgını ve maske takmayı siyasi malzeme yapmakla eleştirdi.

“Koronavirüsü inkar etmek istiyor ve daha ilk günden yaptı bunu. Grip gibi olduğunu söyledi” diyen Cuomo, Trump’ı maske takmayarak ve durumun ciddiyetini inkar ederek salgının büyümesine neden olmakla suçladı.

Cuomo, “Virüsü inkar etmek gerçekten Kovid-19’un ilerleyişini hızlandırıyor. Sayın Başkan, Kovid-19’un suç ortağı olma, sadece basit bir şey yap ve Amerikan halkına Kovid-19’un varlığını ve bunun büyük bir sorun olduğunu söyle” diye konuştu.

5 günde 250 bin yeni vaka

Florida, Arizona ve Teksas gibi güneydeki eyaletlerde ve Kaliforniya’da koronavirüs vakalarının hızla artmasıyla ABD’de temmuz ayının ilk beş gününde 250 bin vaka tespit edildi.

Dünyadaki Kovid-19 verilerinin derlendiği ‘Worldometer’ internet sitesine göre, ülkede virüs bulaşan kişi sayısı 3 milyon 12 bini geçti, 132 binden fazla kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :