2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

NEYİN MÜZAKERESİNİ BEKLİYORDU?..İNCE YİNE KONUŞTU: ”KILIÇDAROĞLU BANA VEYA PARTİME HERHANGİ BİR TEKLİFTE BULUNMAMIŞTIR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » NEYİN MÜZAKERESİNİ BEKLİYORDU?..İNCE YİNE KONUŞTU: ”KILIÇDAROĞLU BANA VEYA PARTİME HERHANGİ BİR TEKLİFTE BULUNMAMIŞTIR”

Eklenme : 31.03.2023 - 17:31

NEYİN MÜZAKERESİNİ BEKLİYORDU?..İNCE YİNE KONUŞTU: ”KILIÇDAROĞLU BANA VEYA PARTİME HERHANGİ BİR TEKLİFTE BULUNMAMIŞTIR”

Sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan İnce, Kılıçdaroğlu’nun yaptığı ziyarette kendisine herhangi bir teklifte bulunulmadığını belirtirken “Memleket Partisi’ne sıra, 29 Mart günü yani Cumhurbaşkanı adaylarının kesinleşmesine 24 saat kala gelebilmiştir. Ve kalan 24 saat içinde, seçimler öncesi işbirliği yapılmasına ilişkin bir müzakere mekanizması doğal olarak oluşmamıştır veya oluşması istenmemiştir” dedi.

İnce’nin açıklamaları şöyle:

“Bazı medya organlarında kulis bilgisi adı altında paylaşılan, Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi ile Muharrem İnce arasında müzakerelerin başarısız olduğu şeklindeki gerçeği yansıtmayan haberler hakkında, kamuoyunun doğruları öğrenmesi adına bu açıklamayı yapıyorum.

Öncelikle bilinmelidir ki ne CHP yönetimi ne de Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bana veya partime herhangi bir ittifak teklifinde bulunmamıştır.

Adaylığı ilan edildikten hemen sonra Sayın Kılıçdaroğlu, 17 Mart 2023 tarihinde Milli Yol Partisi ile Bağımsız Türkiye Partisi’ni, 20 Mart 2023 tarihinde HDP’yi ziyaret etmiştir. Memleket Partisi’ne ise sıra, 29 Mart günü yani Cumhurbaşkanı adaylarının kesinleşmesine 24 saat kala gelebilmiştir. Ve kalan 24 saat içinde, seçimler öncesi işbirliği yapılmasına ilişkin bir müzakere mekanizması doğal olarak oluşmamıştır veya oluşması istenmemiştir.

Açıkça ifade edeyim ki siyasi partileri sosyal medya üzerinden linç etmek, onları yıldırmak, yaftalamak, itibarsızlaştırmak ve diz çökmeye zorlamak bir müzakere yöntemi olamaz. Modern demokrasilerde ilişkiler siyasi partiler arası kurumsal görüşmeler ile ilerler. Bunun dışındaki her yol, medeni bir ilişki kurmayı reddeden despot ve dayatmacı bir zihniyeti temsil edecektir.

Neyse ki bu cinnet hali yavaş yavaş yerini aklı selime terk etmekte, gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Zaman kimin haklı kimin haksız olduğunu ortaya koyacaktır.

Bu vesileyle, sayın Kılıçdaroğlu’na ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne seçimlerde başarılar diliyorum.”

İLGİLİ HABER: SİYASETTE SIFIRI TÜKETMEK, DİBE VURMA, HALKIN TEPKİSİNE YOK AÇACAK VAHİM BİR HATA YAPMAK, ÜLKENİN VE TOPLUMUN GELECEĞİ İLE OYNAMAK GİBİ DURUMLAR KARŞISINDA ŞU İFADE SIKÇA KULLANILIR: SOKAĞA ÇIKAMAZ HALE GELMEK…ZATEN İNCE AZ ÖNCE YAPTIĞI AÇIKLAMADA BUNU ŞU SÖZLERLE TANIMLIYOR: ”NEYSE Kİ BU CİNNET HALİ YAVAŞ YAVAŞ YERİNİ AKLI SELİME TERK ETMEKTE..” YANİ İNCE’NİN KENDİSİ DE TABANDAN GELEN BÜYÜK TEPKİLERİ ”CİNNET HALİ” OLARAK AÇIKLIYOR Kİ, ÇOK DOĞRU. ÜLKESİNİ SEVEN HER YURTTAŞ İNCE’NİN ŞU ANDA KENDİ KISIR HESAPLARI HESAPLARI, DOYMAK BİLMEYEN SİYASİ BEKLENTİLERİ İÇİN BU YOLA BAŞVURDUĞUNU GÖRÜYOR VE UYARIYOR: SOKAĞA ÇIKAMAZ HALE GELEBİLİRİSİN..

MUHARREM İNCE’YLE İLGİLİ EN ÇARPICI GERÇEK: BU SORU KAĞITTAN KULEYİ TEK VURUŞTA DEVİRİR YIKAR..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları