ODTÜ REKTÖRÜ TEPKİLER ÜZERİNE GERİ ADIM ATTI. ŞİMDİLİK KAZANANLAR DİRENEN ÖĞRENCİLER VE KAVAKLAR

Ana Sayfa » GÜNCEL » ODTÜ REKTÖRÜ TEPKİLER ÜZERİNE GERİ ADIM ATTI. ŞİMDİLİK KAZANANLAR DİRENEN ÖĞRENCİLER VE KAVAKLAR

10.07.2019 - 21:03

ODTÜ REKTÖRÜ TEPKİLER ÜZERİNE GERİ ADIM ATTI. ŞİMDİLİK KAZANANLAR DİRENEN ÖĞRENCİLER VE KAVAKLAR

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) yönetiminin üniversiteye ait 40 dönüm araziyi Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı KYK’ye yurt yapımı için tahsis etmesi üzerine öğrencilerin başlattığı 55 günlük nöbetin ardından pazartesi sabahı polis öğrencilere saldırmıştı. Öğrencilerinin kavaklık alandaki inşaata karşı mücadelesi, sosyal medyada yükselen tepkiler, milletvekilleri ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da ODTÜ Rektörü ile görüşmesinin ardından inşaat alanında süren ağaç kesim işlemi durdurulmuştu.

49 yıllığına Kredi Yurtlar Kurumu’na verilen Kavaklık alanında yapılan ağaç kesimine dair öğrencilerin protestoları devam ederken, üniversite yönetim kurulunun yeni bir karar aldığı öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre dün toplanan ODTÜ Yönetim Kurulu toplantıda aldığı kararda, “Üniversitemizde hayatın normale dönmesi için her adımın atılması yönünde görüş birliği oluşmuştur” denildi.

‘TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK’

ODTÜ Yönetim Kurulu’nun KYK yurduna ilişkin aldığı ve kendi mensuplarıyla paylaştığı karar şöyle:

“Değerli Mensuplarımız, Üniversitemizin Yönetim Kurulu 9 Temmuz 2019 tarihinde toplanarak KYK yurt yapımı ile ilgili gelişmeleri değerlendirmiştir. Üniversitemizde ve ülkemizde barış ve huzur hepimiz için önde gelmektedir. Bu nedenle protokol ve ihale ile ilgili yasal gereklilikler olsa bile yapılabileceklerin tekrar gözden geçirilmesi, ilgili kurumlar ve bileşenler ile bu doğrultuda müzakerelere devam edilmesi ve bir an önce Üniversitemizde hayatın normale dönmesi için her adımın atılması yönünde görüş birliği oluşmuştur. Bu yönde çalışmalar takip edilecek ve gelişmeler Üniversitemiz ile paylaşılacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :