20 Ocak 2022 - Hoş geldiniz

OLAĞANÜSTÜ HÂL TARTIŞMASI GÜNDEMDEKİ YERİNİ KORUYOR..NUMAN KURTULMUŞ: SAÇMA SAPAN BİR İDDİA

Ana Sayfa » GÜNCEL » OLAĞANÜSTÜ HÂL TARTIŞMASI GÜNDEMDEKİ YERİNİ KORUYOR..NUMAN KURTULMUŞ: SAÇMA SAPAN BİR İDDİA

Eklenme : 15.12.2021 - 13:48

OLAĞANÜSTÜ HÂL TARTIŞMASI GÜNDEMDEKİ YERİNİ KORUYOR..NUMAN KURTULMUŞ: SAÇMA SAPAN BİR İDDİA

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “ekonomik olağanüstü hâl” iddialarına yanıt verdi. Kurtulmuş, “Ekonomik OHAL iddiaları, saçma sapan bir iddiadır. Böyle bir şey söz konusu olmaz, düşünülemez. Hiç kimsenin aklından bu geçmesin” dedi.

AK Parti’ye ceza kanunlarının hazırlanmasında öncülük eden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da sık sık görüşlerine başvurduğu bilinen Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Aslî Üyesi Prof. Dr. İzzet Özgenç, toplumun ağır ekonomik bunalım sebebiyle OHAL ilanına hazırlıklı olması gerektiğini belirtmişti.

‘KİMSENİN AKLINDAN OHAL GEÇMESİN’

CNN Türk’te gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Kurtulmuş, “Serbest pazarın koşullarından taviz verilmeden devam eder. Ancak bugün de bir operasyondan bahsediliyor, stokçuluğa karşı ortada dolaşanlara karşı da hükümet her türlü tedbiri alır. Kimsenin aklından OHAL geçmesin” diye konuştu.

ASGARİ ÜCRETTE ‘HAKKANİYET’ VURGUSU

Yayında asgari ücretin ‘hakkaniyetli’ bir şekilde belirleneceğini söyledi. Yeni ücrete dair ”4 bin lira üstü mü?” sorusunu yanıtlayan Kurtulmuş ”Bunu tam olarak söylemek mümkün olmaz. Beklentiler çerçevesinde bunu belirleyeceğiz. İnşallah herkesin tatmin olduğu bir rakam olacak. Benim de gönlüm geçen senekinin üstü ama reel rakamları konuşmak lazım. İşçi kesiminin de taleplerini karşılayacak bir asgari ücret ortaya çıkacaktır” dedi.

‘CHP GENEL BAŞKANI ADAY OLMALI’

Cumhurbaşkanlığı için Millet İttifakı’nın adayı tartışmasını değerlendiren Kurtulmuş “Partilerin kimi aday göstereceğini söylemek bize düşmez. Bizim adayımız Erdoğan’dır. Karşı tarafın adayı meselesi, aday bulmakta zorlanmaktır. Öyle bir profil ortaya koymalılar ki, hem HDP’lileri memnun edecek hem de İYİ Partilileri memnun edecek, böyle bir profil bulmak çok zor. Zor ama Kılıçdaroğlu kendi planı içinde doğru bir şekilde bunu götürdü, şahsi fikrim, CHP Genel Başkanı’nın aday olmasıdır” diye konuştu.

Ne olmuştu?

Türkiye Bilimler Akademisi Asli Üyesi hukukçu Prof. Dr. İzzet Özgenç, 13 Aralık’ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, toplumun ağır ekonomik bunalım sebebiyle OHAL ilanına hazırlıklı olması gerektiğini belirterek açıklama yapmıştı. Kamuoyunda yankı uyandıran bu ifadelerin ardından yeni bir açıklama yapan Özgenç, OHAL Kanunu’nu hatırlatmış ve kamudaki israfın önüne geçecek kapsamlı tedbirlerin alınması gerektiğini söylemişti. Özgenç daha sonra “Bu açıklamalarımla, kişilerin gelecek endişelerinin artmasına ve hatta, ülkemiz ekonomisinin zarar görmesine sebebiyet verdiysem, milletimden özür dilerim” ifadelerini kaydetti.

ilgili haber:

EKONOMİK KRİZE KARŞI OLAĞANÜSTÜ HÂL TARTIŞMALARI BAŞLADI. BİR OHAL KARARI ÜLKEYİ NEREYE GÖTÜRÜR?

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları