”ÖLÜM HASTALIK DIŞINDA TÜM DERTLERİ GERİDE BIRAKIN, İSTANBUL’UN GELECEĞİNE, DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKIN.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ”ÖLÜM HASTALIK DIŞINDA TÜM DERTLERİ GERİDE BIRAKIN, İSTANBUL’UN GELECEĞİNE, DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKIN.”

22.06.2019 - 16:31

”ÖLÜM HASTALIK DIŞINDA TÜM DERTLERİ GERİDE BIRAKIN, İSTANBUL’UN GELECEĞİNE, DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKIN.”

Millet İttifakı yenilenecek İstanbul seçimi için hazırlıklarını tamamladı. Çağrı merkezi gün ışığı ile çalışmaya başlayacak. 200 bin görevli sanık başında olacak. Her okulda 2 avukat bulunacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, İstanbul seçmenlerine, “Ölüm, hastalık dışında tüm dertleri geride bıraksınlar ve gelip İstanbul’un geleceğine, demokrasiye sahip çıksınlar” çağrısı yaptı.

Onursal Adıgüzel

Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre; CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel seçime saatler kala şu mesajları verdi:

KİMSE ANKET REHAVETİNE KAPILMASIN

Seçmenler nasıl 31 Mart gecesi Anadolu Ajansı maipülasyonuna kulak asmadıysa son dönemde iktidarın yapmaya çalıştığı manipülasyonlara da kulaklarını tıkasınlar. Bizim lehimize görünen anketler var. Bunlara da kulaklarını tıkasınlar. Rehavet yaratmaya dönük çabaları dikkate almayıp bir oyun ne kadar önemli olduğunu düşünerek, bu motivasyonla Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar gelsinler, oylarını kullansınlar. Bu çok önemli bir seçim. Millet iradesi yok sayıldı, haksızlık var. Bunu 23 Haziran’da sandıkta düzeltmek gerekiyor. Bunu düzeltmek de 10 milyondan fazla İstanbulluya düşüyor. Lütfen 23 Haziran günü, ölüm, hastalık dışında ne olursa olsun, ne dertleri varsa, ne sorunları varsa hepsini geride bıraksınlar ve gelip İstanbul’un geleceğine, demokrasimize sahip çıksınlar.

SEÇİM YENİLEMESİ GELENEĞİNE İZİN VERİLMEMELİ

Seçmenlerin oy kullanmasının bir önemli yanı daha var. Seçimlerin yenilenmesi bir uygulamaya dönüşmemeli. Yoksa her kaybedenin, “ben güçlüyüm seçimin yenilenmesini istiyorum, YSK üzerinde etkiliyim, YSK’daki yargıçlara sözümü geçiriyorum, seçimin tekrarlanmasını istiyorum” dediği bir geleneğe dönüşebilir. Bu da demokrasi açısından çok büyük bir yara olur. Zaten 31 Mart demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçti. Bunun bir geleneğe dönüşmesi Türkiye demokrasi tarihi açısından yüzlerce yıldır verilen mücadele açısından daha da büyük bir kayba yol açar. Bütün İstanbul seçmenlerini İstanbul’da olmaya, oylarını kullanmaya çağırıyoruz.

200 BİN GÖRELİ SANDIK BAŞINDA OLACAK

Seçmenlerin aklında soru işareti olmasın. CHP gece gündüz çalıştı. Sadece CHP sisteminde yaklaşık 100 bin görevli tanımlanmış durumda. Bunlar birebir görevlendirdiklerimiz. Ayrıca ittifak ortağımızın vermiş olduğu görevliler var. Gönüllüler var. Oy verdiğim sandığa sahip çıkacağım diyerek sayımı izlemek üzere organize olan vatandaşlar var. “31 Mart’taki haksız gerekçelerin bir daha ortaya çıkmaması için şeffaf ve kurallara uygun bir seçim olmasını sağlamak için sandığımın başında olacağım” diyen vatandaşlar var. Bunlarla birlikte yaklaşık 200 bin görevli sandık başında olacak.

TÜM TÜRKİYE İSTANBUL İÇİN ÇALIŞIYOR

Türkiye’nin 4 bir tarafında il, ilçe başkanlıklarımız memleketlerine dönen ya da tatil için İstanbul’dan ayrılanları gidip oy kullanmaya teşvik için çalışma yapıyor, lojistik ihtiyaç varsa karşılıyorlar.

SONUÇ AÇIKLAMA SİSTEMİ TESTLERİ BAŞARIYLA SONUÇLANDI

CHP’nin seçim günü sonuçlları almak için kullandığı sistemi defalarca test ettik. En son testte yüzde 100 başarı sağlandı.

HER SANDIK İÇİN YEDEK GÖREVLİ LİSTESİ VAR

Seçim günü çağrı merkezi günün ilk ışıkları ile çalışmaya başlayacak. Sandıklardaki tüm görevliler kontrol edilecek. Eksik durumunda hemen takviyeler yapılacak. Bir sandık bile boş bırakılmayacak. Her sandıkta en az bir görevlimiz olacak. Ama bir çok sandıkta görevli sayımız 2-3 hatta 4 olacak. Her sandık için yedek görevli listemiz var.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :