ONLAR ISRARLA ADAY DEĞİLİZ DİYOR, MEDYA ISRARLA AKSİNİ İDDİA EDİYOR. PEKİ NİÇİN?

Ana Sayfa » GÜNCEL » ONLAR ISRARLA ADAY DEĞİLİZ DİYOR, MEDYA ISRARLA AKSİNİ İDDİA EDİYOR. PEKİ NİÇİN?

01.11.2018 - 8:10

ONLAR ISRARLA ADAY DEĞİLİZ DİYOR, MEDYA ISRARLA AKSİNİ İDDİA EDİYOR. PEKİ NİÇİN?

Medya özellikle yerel seçimler yaklaşırken bir kısmı kulaktan dolma, bir kısmı da manipülasyon amaçlı yönlendirmelerle kimi isimlerin belediyi başkanlığına aday olacaklarını yazmaya, bunlarla ilgili yorumlar yapmaya devam ediyor.

Çok sıcak bir gelişme olması nedeniyle Bedrettin Dalan adı bunlardan biri.

”MHP’den Gökçek’in ardından İstanbul için Bedrettin Dalan’ın adaylığının düşünülebileceği yönünde açıklamalar gelmesi de AKP ’de değerlendiriliyor. MHP’nin AKP ’yi yeniden ittifak masasına çekmeye çalıştığına dikkat çekilirken, “Önce Gökçek’in ismini gündeme getirerek bunu yapmaya çalıştılar. Şimdi de Dalan’la aynı hamleyi sürdürüyorlar.”

Haber bu şekilde ama Dalan akşam yaptığı açıklamada ”Düşün yakamdan, benim üstümden siyaset yapmayın.” diyerek en sert biçimde tavrını ortaya koydu. Özellikle Ergenekon sürecinde Fetö suçlaöası nedeniyle uzun zaman Amerika’da yaşamak zorunda kalan Dalan’ın siyasetten uzak durmasının haklı nedenleri de var. Buna rağmen adı ısrarla kullanılmaya devam ediyor.

Bunun son örneği TBMM Başkanı Binali Yıldırım oldu.

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) adaylığı için adı geçen isimlerden olan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım’la konuştuğunu aktardı. Işık, Yıldırım’ın böyle bir görevi istemediğini söylediğini paylaştı.

Candaş Tolga Işık,”CHP’nin adayı Nusrettin Sözen deyin de tam olsun” başlığıyla yayımlanan yazısında “50 kere yazdık lakin devletin haber ajansı da dahil bazılarını ikna etmek mümkün olmuyor” ifadesini kullandı.

“Binali Yıldırım belediye başkanlığına aday olmak istemiyor. Hiçbir şartta olmayacak. Hatta ne zaman birileri bu konuyu açsa ya da yazsa Yıldırım’ın yakın çevresi devreye girip yalanlıyor” diyen Işık, şöyle devam etti:

— Hâlâ neden Binali Yıldırım’ın adaylığını konuşuyoruz anlamış değilim. Geçenlerde Binali Bey’e rastladım. Ona da sordum. “Aday mısınız?” diye… Çok net bir şekilde böyle bir görevi istemediğini, Meclis Başkanlığı’nda çok mutlu olduğunu, burada yapılacak çok işi, hedefi olduğunu anlattı. Daha ne desin anlamıyorum ki.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :