18 Mayıs 2021 - Hoş geldiniz

ORTAK AKIL POLİTİKA GELİŞTİRME DERNEĞİ YÖNETİM KURULU, ENİS TÜTÜNCÜ BAŞKANLIĞINDA ANITKABİR’DE, ATATÜRK’ÜN HUZURUNDAYDI

Ana Sayfa » TOPLUM » ORTAK AKIL POLİTİKA GELİŞTİRME DERNEĞİ YÖNETİM KURULU, ENİS TÜTÜNCÜ BAŞKANLIĞINDA ANITKABİR’DE, ATATÜRK’ÜN HUZURUNDAYDI

Eklenme : 29.04.2021 - 16:05

ORTAK AKIL POLİTİKA GELİŞTİRME DERNEĞİ YÖNETİM KURULU, ENİS TÜTÜNCÜ BAŞKANLIĞINDA ANITKABİR’DE, ATATÜRK’ÜN HUZURUNDAYDI

 

Kuruluş çalışmalarının ardından ilk genel kurulunu gerçekleştirerek düşünce dünyamıza sağlam bir giriş yapan Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği, Yönetim Kurulu Başkanı Enis Tütüncü’nün önderliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

Hafta başında derneğin Pandemi Danışma Platformu’nun ”tam kapanma ve geniş kapsamlı bir salgın çalıştayı önerisi” başlığı altında kamuoyu ile paylaştığı bildiri geniş yankı uyandırmıştı.

Bugün Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Enis Tütüncü’nün başkanlığında Anıtkabir’de Atatürk’ün huzurundaydılar. Mozoleye çelenk koyulmasının ardından ”Şeref Defteri”ni imzalayan Tütüncü şunları yazdı:

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk,

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği üyeleri olarak huzurunuzda olmaktan büyük onur ve gurur duyuyoruz.

Manevi varlığınızdan ve düşüncelerinizden aldığımız güçle, her durum ve koşulda Devrimlerinin ve kurduğun Cumhuriyetin bekçileri olacağız.

Ülkemizi, gösterdiğin ‘çağdaş uygarlık’ hedefine taşımak yolunda, aklın ve bilimin ışığında var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz.

En büyük eserin olan Cumhuriyetimizin 100. Yılına yaklaşırken açtığın yolda yürümeye ve Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatmaya kararlıyız.

Saygılarımızı arz ederiz.”

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği adına

Başkan Enis Tütüncü

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları