1 Ekim 2022 - Hoş geldiniz

ORTAK AKIL POLİTİKA GELİŞTİRME DERNEĞİ İLE ATLAS ARAŞTIRMALAR MERKEZİ GÜÇBİRLİĞİNE GİDİYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » ORTAK AKIL POLİTİKA GELİŞTİRME DERNEĞİ İLE ATLAS ARAŞTIRMALAR MERKEZİ GÜÇBİRLİĞİNE GİDİYOR

Eklenme : 09.09.2022 - 15:56

ORTAK AKIL POLİTİKA GELİŞTİRME DERNEĞİ İLE ATLAS ARAŞTIRMALAR MERKEZİ GÜÇBİRLİĞİNE GİDİYOR

 

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği (OAPGD) ile Atlas Araştırmalar Merkezi’nin bundan bir süre başlattıkları görüşmeler yeni bir aşamaya ulaştı. Konuya ilişkin OAPGD’den yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

 

”Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği (OAPGD) ve Atlas Araştırmalar Merkezi İşbirliği ve Ortak Çalışma İradeleri Teyit Edildi

Merkez Direktörü Elhan Şahinoğlu ve OAPGD Genel Sekreteri Dr. Hakan Akbulut, OAPGD ve Atlas Araştırmalar Merkezi arasında Mayıs 2022’de oluşturulan işbirliği ve birlikte çalışma iradesini, Bakü’de ahiren yaptıkları
toplantıda tekrar dile getirdiler.

İki kuruluş Mayıs 2022’den itibaren yayınladıkları bültenlerini ve makalelerini karşılıklı paylaşmakta ve birbirlerinin çalışmalarını yakından takip etmektedir.

İki düşünce kuruluşu arasındaki işbirliği çerçevesinde Merkez Direktörü Şahinoğlu bu yıl Kasım ayında Türkiye’ye gelerek, OAPGD ve Konrad Adenauer Vakfı’nın ortak düzenleyeceği bir günlük seminere konuşmacı olarak katılacaktır. Atlas Araştırmalar Merkezi Başkanı Şahinoğlu Ankara ziyareti sırasında “Seçimler Öncesinde ve Sonrasında 2023 Türkiye- Azerbaycan İlişkileri” başlıklı hazırlamayı öngördüğü rapor için çeşitli temaslar ve görüşmelerde bulunacaktır. OAPGD bu temas ve görüşmelere destek sağlayıp anılan rapora katkı verecektir.

Her iki kuruluşun işbirliklerine yönelik faaliyet ve çalışmalarının önümüzdeki dönemde aratarak sürmesi beklenmektedir.”

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları