23 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

OSCAR ÖDÜLLÜ OYUNCU SEAN PENN VAHŞETİ BELGELEMEK İÇİN UKRAYNA’DA

Ana Sayfa » GÜNCEL » OSCAR ÖDÜLLÜ OYUNCU SEAN PENN VAHŞETİ BELGELEMEK İÇİN UKRAYNA’DA

Eklenme : 06.03.2022 - 10:33

OSCAR ÖDÜLLÜ OYUNCU SEAN PENN VAHŞETİ BELGELEMEK İÇİN UKRAYNA’DA

Dünyaca ünlü Oscar ödüllü oyuncu Sean Penn, Rusya’nın savaş açtığı Ukrayna’ya gitti. Son dönemde adını yönetmen ve yapımcı kimliğiyle duyuran Penn’in, Rusya’nın saldırısını belgelemek ve bir belgesel çekmek için bölgede olduğu aktarıldı.

Ukrayna hükümeti tarafından paylaşılan fotoğraflarda Penn’in Zelenskiy’nin basın toplantısını da yakından izlediği görülüyor. İki Oscar ödüllü Penn ile ilgili Ukrayna Devlet Başkanlığı bir açıklama yaptı. 

“GERÇEĞİ GÖSTERMEK İÇİN GELDİ”

Açıklamada, “Penn, Kiev’e Ukrayna’da yaşananları kayıt altına almak ve Rusya’nın ülkemizi işgalinin arkasındaki gerçeği göstermek için geldi” denildi.

Sözcü’de yer alan habere göre; Ukrayna tarafından yapılan açıklamada Batılı siyasetçiler de eleştirildi. Açıklamada, “Penn, Batılı siyasetçilerin de dahil olduğu birçok insanın gösteremediği cesareti gösterdi” yorumu yapıldı.

 

KAŞIKÇI CİNAYETİ SONRASI TÜRKİYE’YE DE GELMİŞTİ

Ukrayna’yı en son Kasım ayında ziyaret eden ve askeri yetkililerle görüşen 61 yaşındaki Penn’in Vice Studios için bir belgesel hazırlığı içerisinde olduğu belirtildi.

Daha önce benzer belgesel çalışmalarına imza atan Penn, 2018’de Cemal Kaşıkçı cinayeti için de bir belgesel hazırlığı içerisindeydi. İstanbul’daki Suudi Arabistan’ın başkonsolosluk binasında öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ölümü üzerine Penn Türkiye’ye de gelmişti. Fakat bu belgesel henüz yayınlanmadı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları