2 Mart 2021 - Hoş geldiniz

OYA BAYDAR’DAN ”YETMEZ AMA EVET” HESAPLAŞMASI: BİRAZ SAZANLIK VARDI İŞİN İÇİNDE, AMA DERSİMİ ALDIM

Ana Sayfa » MEDYA » OYA BAYDAR’DAN ”YETMEZ AMA EVET” HESAPLAŞMASI: BİRAZ SAZANLIK VARDI İŞİN İÇİNDE, AMA DERSİMİ ALDIM

Eklenme : 11.02.2021 - 17:43

OYA BAYDAR’DAN ”YETMEZ AMA EVET” HESAPLAŞMASI: BİRAZ SAZANLIK VARDI İŞİN İÇİNDE, AMA DERSİMİ ALDIM

 

Yeni çıkan kitabını anlatırken 2010 yılında yapılan anayasa değişikliği referandumunda ‘Yetmez ama evet’ diyenler arasında yer almasına da değinen yazar Oya Baydar, “Siyasete vicdani açıdan baktığınız zaman biraz sazan oluyorsunuz” dedi.

T24’te Murat Sabuncu’nun konuğu olan Oya Baydar, ’80 Yaş Zor Zamanlar Günlükleri’ kitabını anlattı. Baydar, kitabında da yer verdiği ‘Yetmez ama evet’ tartışması hakkında şunları söyledi:

‘İYİ NİYETLE, BAŞINA SONUNA BAKMADAN…’

“Siyasete vicdani açıdan baktığınız zaman biraz sazan oluyorsunuz. Yani ben büyük bir iyi niyetle başına sonuna bakmadan, çok fazla düşünmeden, kim yapıyor düşünmeden, niyet okumayalım mantığına çok bağlı kaldım. Yetmez ama evet’ meselesinde de, önüme gelen yasaların hepsi 82 anayasasının çok ilerisindeydi. Ben özgürlüklere ve demokrasiye yol açabilecek bir anayasa değişikliğinden kesinlikle yanaydım. Evet dedim, birçok arkadaşım da dedi. Demokrasiye çok inanmak ama biraz koşulsuz inanmak… Biraz da sazanlık vardı işin içinde. Ama şimdi dersimi aldım. Geç oldu, aldım.”

Baydar, bu tartışmadan dolayı hakaretlere ve haysiyet cellatlığına maruz kaldığını da belirtti. Oya Baydar, “Benim kuşağım Türkiye ile ilgili pek çok şeyi sonradan öğrendi. Kürt meselesini yüreğimde kavramak için çok geç kaldım” dedi. HABER MASASI

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları