28 Eylül 2021 - Hoş geldiniz

ÖZGÜR ÖZEL: BUGÜN EMEKLİLERİN YÜZDE 49.31’İ ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA MAAŞ ALIYOR, YANDAŞ MÜTEAHHİTLERE PARAYI BULUYORLAR, VATANDAŞ HEPSİNİN HESABINI SORACAK

Ana Sayfa » EKONOMİ » ÖZGÜR ÖZEL: BUGÜN EMEKLİLERİN YÜZDE 49.31’İ ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA MAAŞ ALIYOR, YANDAŞ MÜTEAHHİTLERE PARAYI BULUYORLAR, VATANDAŞ HEPSİNİN HESABINI SORACAK

Eklenme : 15.09.2021 - 20:23

ÖZGÜR ÖZEL: BUGÜN EMEKLİLERİN YÜZDE 49.31’İ ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA MAAŞ ALIYOR, YANDAŞ MÜTEAHHİTLERE PARAYI BULUYORLAR, VATANDAŞ HEPSİNİN HESABINI SORACAK

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel,  TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre Özel’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

ÜÇ YIL SONRAKİ ZAMDAN SANA NE, O ZAMMI BİZ YAPACAĞIZ: “Maalesef Erdoğan ya etrafındaki kişilere çok güveniyor yanlışları söylüyor ya da yanlış verileri sürekli tekrarlayarak vatandaşın her gün yaşadığı derin yoksulluğu ‘yaşadıklarınıza inanmayın, benim söylediğime’ inanın diye ifadeler kullanıyor. Seçmen böyle aymazlıkları asla kabul etmez. ‘Asgari ücret 16 katına çıktı, öyle emekli maaşlar var ki 27 kat arttı’ diyor. Bir cumhurbaşkanının yönettiği ülkenin sorunlarına bu kadar yabancılaştığı başka ülke yoktur. 10 tane emekli çevirelim, bu sözleri okuyalım bakalım ne diyecek? 10 emekliye sorsunlar, ‘eskiye göre daha mı da mı kötü’ diye? Kaç tanesi hak verecek bakalım. Rakamlara bakacaksak, ben Recep Tayyip Erdoğan’a kendi atadığı Çalışma Bakanlığı’nın verilerini paylaşmak isterim. Bugün emeklilerin yüzde 49.31’i asgari ücretin altında maaş alıyor. ‘Verin bu oyu kardeşinize, alım gücü nasıl artacak’ dediğinizde emeklilerin yüzde 12’si asgari ücretin altında maaş alıyordu, bugün yüzde 49.31’i asgari ücretin altında maaş alıyor. Memur maaşlarında üç yıl sonra verilecek zamları katıp, toplamda şu kadar iyileştirme. Üç yıl sonraki zamdan sana ne o zammı biz yapacağız. O zammı da kuş yemi kadar yapmayacağız. Emeklinin yüzünü güldüreceksen, gel, biz geldiğimizde ne yapacağımızı söyleyeyim. Devletin parasını doğru yere harcayacaksak, emekliler için intibak yasasını çıkaralım. Biz buradayız, siz yoksunuz. Kapattınız, kaçtınız.

‘YALAN TERÖRÜ’ DEDİĞİNİN DANİSKASI: Alım gücündeki geriye gidişi gösteren bir başka çalışmayı da Birleşik Metal İş Sendikası yapmış. Sadece bir yıllık karşılaştırma. Bir asgari ücretle alınabilende ne kadar duruyor ne kadar kayboldu? Geçen sene ağustostaki kadar kabak almak için 4 bin 380, salatalık için 5 bin 314 olmalı asgari ücret. Asgari ücretli bununla yaşıyor, öyle yalanla dolanla yaşamıyor. Onların tablosu bu. Bu erimeleri vatandaş görüyor biliyor. Sadece millete ‘yalan terörü’ dediğinin daniskasını yapıp, milletin maaşının erimesiyle dalga geçiyorsun. Eğer Erdoğan’ın dediği gibiyse tekrar seçilsin. Eğer bizim dediğimiz gibiyse ‘dur’ demek lazım. Yandaş müteahhitlere parayı buluyorlar, böyle bir devlet yönetimi olmaz.

HODRİ MEYDAN! SEÇİM KARARI ALIN, BİZ DE DAĞILALIM: AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, dün bir açıklama yapıyor. ‘Muhalefetin erken seçim talebi var, biz bugün desek ki erken seçim yapalım, kendileri dağılacak, adayları belli değil’ demiş. Sayın Bülent Turan Hodri meydan. Haydi o zaman dağıtın bizi. Seçim kararı alın, biz de dağılalım. Neyden korkuyorsun? Daha çok milletvekili çıkarmaktan mı daha güçlü gelmekten mi korkuyorsun. Madem biz dağılacağız, dağıtsana bizi. Biz yapılacak seçime, dünden razıyız bugünden de hazırız. Alırsın seçim kararını, görürsünüz Millet İttifakı’nın adayı adayları kim olacak, seçimi nasıl kazanacak. Vatandaş bekliyor. Vatandaş size haddini bildirmek için bekliyor. Yangın sönsün diye gün soruyor vatandaş. Vatandaş hepsinin hesabını soracak.

NET REZERV EKSİ 51 MİLYAR DOLAR: 128 milyar dolarlık bir kayıp var. Çarçur ettiler. Susturmak için her şeyi yaptılar. Allah razı olsun, bütün Türkiye’yi haberdar ettiler. Şimdi algı operasyonuyla tekrar getiriyormuş gibi yaptılar. 128 milyar dolar, ‘ben ekonomi biliyorum’ diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve damadın yönetimiyle gitti. Merkez Bankası rezervinin 118 milyar dolara çıktığını söyleyerek kandırmaya çalışıyorlar. 118 milyar dolar brüt rezerv. Net rezerv eksi 51 milyar dolar. Kasada 118 milyar dolar var. Ödenecek dünya kadar borç var, ödenemediğinde eksi 51 milyar dolarla battık, bunu gizlemeye çalışıyorlar. Herkes bilsin, duyduk duymadık demeyin. 128 milyar dolarımız çarçur edilmiştir. Net rezervimiz eksi 51 milyar dolardır. Bu parayı Erdoğan’ın talimatıyla, Albayrak çarçur etmiştir. Söylesin 128 milyar dolar kayıp mı değil mi? Vallahi de kayıp billahi de kayıptır. Satılmış gitmiştir. Bu arada bazı yandaşlara çok uygun dövizlerle para gitti. ‘Yapmadık’ diyorlarsa ilan etsinler. ‘Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bu rezervi 128 milyar dolara çıkarın.’ ‘O para bu para’ diyorlar. Sadece temmuz ayından bugüne iki ayda 11 milyar dolar. Daha TL’den korkup dövize sığınmış insanlar. Güven vermediğin zaman olmuyor. Hükümetin ekonomi politikalarına güven yok.

SENİN ARKANDA OLDUĞUN DİYANET İŞLERİ BAŞKANI BU ADAMIN ARKASINDA: Dün nihayet, Sayın Devlet Bahçeli çıktı, laiklik konusunda bir şey söyledi. Net bir tutum takındı. Ömer Çelik’in ardından Devlet Bey rahatladı, açıklama yaptı. ‘Cumhuriyetin laiklik sütununu kırdırtmayız’ dedi. Fesli deli Kadir var. Bu fesli deli Kadir ne diyor. ‘Laiklik küfürdür’ diyor. Aynı açıklamada Ali Erbaş’a da sahip çıkıyorsun. Kimler kimlerle beraber Devlet Bey, kimler kimlerle beraber? ‘Şeriat laikliğe fark atar’ demiş bu meczup. Diyanet İşleri Başkanı, ‘Atatürk’ün heykelleri köpek leşi gibi yerlerde sürüklenecek’ diyen bu kişiyi ziyaret etmiş. Devlet Bey, senin arkanda olduğun Diyanet İşleri Başkanı, bu adamın arkasında. Ali Erbaş’ın bu ziyareti ortada duruyorken, bunun üstüne Devlet Bey’in bu açıklamalarının çok derin bir mantık sorunu var. Kendi sevmediğine diyor ki ‘cenaze namazı kılınmasın.’ Diyanet İşleri Başkanlığı maaş ödüyor. Şikâyet etmeliyiz ama devlet mi kalmış? Tuz kokmuş. O yüzden bu meczupları, ne Ali Erbaş’a ne atayan Recep Tayyip Erdoğan’a şikayet etmiyoruz. Millete şikâyet ediyoruz. Bu adam ‘Yunan kazansaydı’ diyordu. Aynı açıklamada laikliğe sahip çıkıyorsun. Olmaz.

SUÇ İŞLERİ BAKANIMIZIN KUZENİ: SGK’daki yolsuzluk iddialarının sorulması üzerine Özgür Özel, “7 müfettiş bir yolsuzluğun peşindedir. Sağlık Bakanlığı’nın koduyla geri ödemedeki kod arasında numara çevirmişler. 1 milyar lira dolandırmışlar. Bütün SGK’daki vicdan sahibi bürokratlar bağırıyor. Yolsuzluğun parçası Süleyman Soylu’nun kuzeni. Suç işleri bakanımızın kuzeni. Her suçlu gibi bu suçluyla da Süleyman Soylu’nun bağı bulundu. Hiç bulamazsa fotoğraf çektiriyor” dedi.

BU KÖTÜ YÖNETİMİ GÖNDERECEĞİZ, MİLLETİMİZİ GÜLDÜRECEĞİZ: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “İstanbul ve Ankara’yı nasıl kazandıysak aynı modelle alacağız” ifadelerinin sorulması üzerine Özgür Özel, “Anadolu deyimiyle ‘ağzı bal yesin’ deriz. Genel başkanlar kendi duruşlarıyla öylesine mütevazi, öylesine güven veren… Kimin aday olacağını ittifak ile görüşerek karar vereceğiz. Bu kötü yönetimi göndereceğiz, milletimizi güldüreceğiz, vatandaşın cebine de psikolojisine de iyi gelecek bir iktidarı kuracağız” cevabını verdi.

İLGİLİ HABER: VİCDANSIZ MANŞET..UNUTMAYIN VE BİR KENARA YAZIN..TÜRKİYE GAZETESİ BU MANŞETİ DE ATTI: ”İŞ ÇOK AMA ÇALIŞAN YOK”…

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları