7 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

ÖZLEM ZENGİN’İN ”CUMHURBAŞKANIMIZA ÖZENİYOR HERHALDE” AÇIKLAMASINA İMAMOĞLU’NDAN YANIT: BENİ ARAYAN, ÜZÜNTÜLERİNİ BİLDİRİEN AKP’Lİ, MHP’Lİ SİYASETÇİLER VAR

Ana Sayfa » GÜNCEL » ÖZLEM ZENGİN’İN ”CUMHURBAŞKANIMIZA ÖZENİYOR HERHALDE” AÇIKLAMASINA İMAMOĞLU’NDAN YANIT: BENİ ARAYAN, ÜZÜNTÜLERİNİ BİLDİRİEN AKP’Lİ, MHP’Lİ SİYASETÇİLER VAR

Eklenme : 16.12.2022 - 18:21

ÖZLEM ZENGİN’İN ”CUMHURBAŞKANIMIZA ÖZENİYOR HERHALDE” AÇIKLAMASINA İMAMOĞLU’NDAN YANIT: BENİ ARAYAN, ÜZÜNTÜLERİNİ BİLDİRİEN AKP’Lİ, MHP’Lİ SİYASETÇİLER VAR

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) başkan ve üyelerine ‘ahmak’ dediği gerekçesiyle açılan davada hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak verilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şişli’de gerçekleşen Halaskar Gençlik ve Yaşam Merkezi Temel Atma Töreni’nden sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in kendisine ilişkin “İBB Başkanı seçildiği günden bu yana Cumhurbaşkanımızla bir korelasyon kurmaya çalışıyor. İmreniyor herhalde” açıklamasına şu yanıtı verdi:

“Benim böyle bir imrenecek bir tarafım yok. Keşke imrensem. Keşke hem İstanbul’a yaptıkları üzerinden hem de Türkiye’ye yaptıkları üzerinden keşke ama keşke imrenebilsem. Her akşam rüyalarına girdiğimi düşünüyorum.”

‘DOĞRU ZAMANDA DOĞRU İTİRAZLAR YAPILACAKTIR’

İmamoğlu “Karara itiraz ettiniz mi?” sorusuna “Her şeyin zamanı var. Hukukçularımız takip ediyor. Doğru zamanda doğru itirazlar yapılacaktır. Hem istinaf süreci umarım oradan da geri döner” cevabını verdi.

SOYLU’YA YANIT: HALA EZBERDEN SAVURMAYA DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün akşam yaptığı, “Mahkeme kararını etkilemeye çalışıyorlar. Biz yapsak çarmıha gererlerdi” açıklamasına ilişkin İmamoğlu, “Çöpleri bile toplayamıyorlar diye bir beyanı olmuş aynı konuşmanın içerisinde. Sayın İçişleri Bakanı, çöpleri ilçe belediyelerinin topladığını dahi bilmiyor. Zaten İçişleri Bakanlığı’na başlarken bu konuda tek bir yönetmelik, kitap okumadığını beyan etmişti. Hala okumamaya, ezberden savurmaya devam ediyor. O savruladursun, biz işimize bakacağız. O da işlerini yapmaya gayret etsin” ifadelerini kullandı.

‘YORUM YAPAN CESUR İNSANLAR VAR’

İBB Başkanı İmamoğlu, AK Parti ve MHP tarafından yapılan “kesinleşmemiş bir karar üzerinden mağduriyet yaratıyorlar” açıklamalarına ilişkin ise şunları kaydetti:  “Niçin fikirlerini söylemiyorlar? Yani kesinleşmemiş de olsa madem onları yaralayan bir tarafı var niçin bir yorum yapmıyorlar. Yapan cesur insanlar var. Ben buradan teşekkür ediyorum. Her iki siyasi partinin içerisinden beni arayan ve hani üzüntülerini bildiren hem AK Partili hem MHP’li siyasetçiler de var. Geçmişte çok önemli mevkilerde görev yapmış insanlar var basına ve sosyal medyalarına açıklama yapan. Bu lafı edeceklerine yetkili kurullarından ne düşündüklerini de söylesinler. Mesela hak etmiş miyiz? Hak etmemiş miyiz bu cezayı alırken? Merak ediyorum ben onlara bu soruyu sorayım. Ona bir cevap versinler. Ondan sonra ben de bu yorumlarına cevap veririm.”

Törende İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da yer aldı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları